مشکل تحصیلی مهمترین علت مراجعه دانشجویان‌امیرکبیر به مرکز مشاوره

رئیس مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی امیرکبیر، یکی از مهمترین علل مراجعه دانشجویان به مرکز مشاوره را مشکلات تحصیلی و آموزشی عنوان کرد و گفت: تنوع بسیار بالایی در نوع مشکلات تحصیلی مشاهده می شود.

ایران داکیومنت به نقل از مهر، دکتر  محمد علی شهرکی با اشاره به برنامه های مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: اولویت این مرکز ارائه خدمات مشاوره ای، روانشناسی و روانپزشکی به دانشجویان ، کارمندان و اساتید است.

 وی تاکید کرد: یکی از مهمترین علل مراجعه دانشجویان به مرکز مشاوره ، مشکلات تحصیلی و آموزشی است و تنوع بسیار بالایی در نوع مشکلات تحصیلی مشاهده می شود و حجم عمده ای از زمان جلسات شورای تخصصی مرکز مشاوره به این مشکلات اختصاص می یابد.

 رئیس مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: این مرکز در راستای پیشگیری از مشکلات روانی نیز فعالیت می نماید و هدف از این فعالیت ها ارتقاء سطح سلامت روان دانشجویان براساس ساز وکارهای مختلف است تا در آینده افراد کمتری در جامعه با مشکل مواجه باشند.

شهرکی با بیان اینکه در حوزه پیشگیری مهم ترین ابزار آموزش است، افزود: مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی امیرکبیر با برگزاری کارگاه های آموزشی مهارت زندگی سطح آگاهی دانشجویان را در خصوص نحوه شاد و سالم زیستن افزایش می دهد.

وی تصریح کرد: در حوزه پیشگیری موضوع آشنایی دانشجویان با مقوله اعتیاد نیز مورد نظر است و در این راستا آگاهی های لازم مطابق با دانش روز به دانشجویان ارائه می شود.

رئیس مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به راه اندازی واحد مددکاری در این مرکز گفت: از سال ۹۰ واحد مددکاری اجتماعی در این مرکز راه اندازی شده است و در طی فعالیت این واحد تلاش کردیم دانشجویانی که به هردلیل دچار مشکلات و آسیب های اجتماعی بوده اند با مداخلات به موقع مددکاری موردحمایت قرارگیرند.

شهرکی افزود: شغل یابی، تهیه کالاهای ضروری آموزشی، تامین هزینه های درمان و عمل های جراحی از جمله اقدامات واحد مددکاری اجتماعی مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی امیرکبیر بوده است.

وی از تدوین سند جامع سلامت روان در مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبرداد و گفت: هدف از تدوین این سند استفاده بهینه از ظرفیت های بالقوه و بالفعل دانشگاه درجهت ارتقای سلامت روان ، و پرهیز از فعالیت های موازی و دوباره کاری و بطور کلی نظام مند کردن هرگونه فعالیت مربوط به امر سلامت روان بویژه فعالیت های مشاوره ای است.

آخرین ویرایش: 1394/01/19
 
 
دیدگاه خود را بیان کنید.