هشتمين آزمون پذيرش دانشجوي پزشكي از لیسانس پنجشنبه برگزار می شود

هشتمين دوره آزمون پذيرش دانشجوي پزشكي از مقطع كارشناسي سال تحصيلي ۹۵ – ۹۴ دانشگاه علوم پزشکی تهران پنجشنبه ۱۴ اسفند برگزار می شود و داوطلبان می توانند امروز و فردا کارت آزمون را دریافت کنند.

ایران داکیومنت به نقل از مهر، كارت ورود به جلسه آزمون بصورت اينترنتي و در تاريخ هاي ۱۱ و ۱۲ اسفندماه ۱۳۹۳ از طريق سايت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران در دسترس است. مكان آزمون در كارت ورود به جلسه اعلام شده است.

حداكثر ظرفيت پذيرش دانشجو ۱۰ نفر است و در صورتيكه داوطلبان شرايط علمي لازم را احراز نکنند ظرفيت پذيرش از ۱۰ نفر نيز كمتر خواهد بود.

معدل داوطلبان بصورت محرمانه از دانشگاه محل تحصيل دوره كارشناسي آنها استعلام می شود و با توجه به اعلام وزارت بهداشت پذيرفته شدگان نهايي ملزم به ارائه پايان يا معافيت از طرح از معاونت تامين و توزيع نيروي انساني این وزارتخانه هستند.

شرايط ورود به دوره شامل برخورداري از شرايط عمومي تحصيل رايگان، دانش‌آموخته مقطع كارشناسي پيوسته و ناپيوسته كليه رشته‌هاي گروه علوم پزشكي و گروه‌هاي آزمايشي علوم رياضي و فني و علوم تجربي،  دارا بودن حداكثر ۲۵ سال سن در زمان ثبت‌نام آزمون (متولدين ۲۵ دي‌ماه ۱۳۶۸ به بعد) در مورد كساني كه داراي كارت پايان خدمت باشند مدت خدمت نظام‌وظيفه به حداكثر سن آنان اضافه مي شود، دارا بودن كارت پايان خدمت يا معافيت دائم از نظر نظام‌ وظيفه (در مورد آقايان)، دارا بودن معدل كل ديپلم بالاتر از ۱۸، دارا بودن معدل مقطع كارشناسي بالاتر از ۱۶ و دارا بودن يكي از مدارك زبان انگليسي است.

دانش‌آموختگان و دانشجويان مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري عمومي از دانشگاه هاي سراسري و آزاد و غيره حق شركت در آزمون را ندارند.

قبولي در آزمون ورودي به‌صورت چندمرحله‌اي و شامل آزمون كتبي، مصاحبه و ارزيابي فرا شناختي است.

نتايج قبول‌شدگان مرحله اول نيمه دوم فروردين‌ماه ۱۳۹۴ اعلام می شود.

آخرین ویرایش: 1393/12/12
 
 
دیدگاه خود را بیان کنید.