توزیع بن کارت پژوهانه به اساتید و دانشجویان دانشگاه یزد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه یزد از توزیع بن کارت های پژوهانه به اعضای هیئت علمی و دانشجویان این دانشگاه به مناسبت ایام الله دهه فجر خبر داد.

ایران داکیومنت به نقل از مهر، المدرسی با بیان اینکه دانشگاه یزد دومین دانشگاه کشور بعد از تهران است که این طرح در آن اجرا می شود،گفت: از این پس اعتبارات پژوهشی اعضای هیئت علمی و دانشجویان از طریق این بن کارت ها در اختیار آنان قرار می گیرد.

وی افزود: بن کارت های پژوهانه اعضای هیئت علمی و دانشجویان روزانه تحصیلات تکمیلی آماده شده است و از هفته آینده توزیع خواهد شد.

المدرسی با اشاره به مزایای این روش گفت: در روش جدید با حذف بوروکراسی و کاغذبازی، بسیاری از موانع ساختاری و مقررات دست و پاگیر اداری از میان برداشته شده است و پژوهشگران می توانند به آسانی و سرعت بیشتری نیازهای پژوهشی خود را تأمین کنند. امکان پرداخت اینترنتی هزینه کنفرانس و خرید از طریق دستگاه های کارت خوان از دیگر مزایای روش جدید است.

به گفته معاون پژوهش و فنآوری دانشگاه یزد از این پس به دانشجویان روزانه تحصیلات تکمیلی نیز مستقیما از طریق بن کارت های پژوهانه، اعتبار پژوهشی اختصاص داده می شود.

المدرسی افزود: این دانشجویان می توانند اعتبار پژوهشی خود را مستقیما صرف هزینه های انجام پایان نامه پژوهشی خود کنند.

معاون پژوهش و فنآوری دانشگاه یزد افزود: در چارچوب سیاستگذاری های کلان در حوزه پژوهش و فنآوری دانشگاه، به تحقیقاتی که در جهت حل مشکلات جامعه باشد اعتبار پژوهشی بیشتری اختصاص خواهد یافت و همچنین پژوهش هایی که تقاضامحور باشد، مورد حمایت ویژه این معاونت قرار می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: انتظار می رود هر پژوهشگر برنامه جامع تحقیقاتی خود را که در آن دورنمای فعالیت های پژوهشی وی دست کم برای سه سال آینده مشخص شده باشد، ارائه کند.

المدرسی در پایان با اشاره به رویکرد جدید دانشگاه برای تبدیل شدن به یک دانشگاه توان آفرین گفت: چنین دانشگاهی استعدادها و قابلیت های دانشجویان خود را گرامی می دارد و همه توان و تلاش خود را برای توانمندسازی آنان به کار می گیرد.

وی اگفت: امیدواریم اقداماتی از این دست بتواند جهش قابل توجهی جلب رضایتمندی پژوهشگران و ارتقای کیفیت فعالیت های پژوهشی پدید آورد.

آخرین ویرایش: 1393/11/25
 
 
دیدگاه خود را بیان کنید.