اعلام تاریخ های جدید ثبت نام آزمون آیلتس

آغاز ثبت نام و تاريخ هاي جديد آزمون آکادمیک/جنرال از سوی معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اعلام شد.

ایران داکیومنت به نقل از مهر، ثبت نام آزمون آکادمیک/جنرال 18 آوریل 2015 در تهران از 20 بهمن، ثبت نام آزمون آکادمیک/جنرال 30 آوریل 2015 در رشت و شیراز از 3 اسفند و ثبت نام آزمون آکادمیک/جنرال 9 می 2015 در تهران از 17 اسفند آغاز می شود.

متقاضیان پس از اطمینان از فعال بودن پروفایل کاربری خود می توانند بر روی وب سایت ielts.iauset.com نسبت به ثبت نام اقدام کنند. شروع ثبت نام هر آزمون راس ساعت 10 صبح به وقت رسمی کشور است.

مبلغ ثبت نام: 7،700،000 ریال بصورت علی‌الحساب بوده و قيمت قطعي هر آزمون توسط سازمان سنجش محاسبه و اعلام مي شود تا در صورت افزايش نسبت به مبلغ علي الحساب، داوطلبان مبلغ مابه التفاوت را به حساب مرکز مربوطه واريز کنند و چنانچه قيمت قطعي کمتر از قيمت علي الحساب باشد، مراکز باید مابه التفاوت را به ذينفعان مسترد کنند.

به منظور رفاه حال داوطلبان شهرستانی، دانشگاه آزاد اسلامی در نظر دارد که از نوامبر 2014 در روز آزمون کتبی تا ساعت 8:00 شب اقدام به برگزاری آزمون شفاهی کند. از این رو صرفا متقاضیان ساکن استانهای غیر همجوار تهران می توانند درخواست خود را حداکثر تا 5 روز پس از مهلت ثبت نام اعلام شده در Timetable از طریق ایمیل ielts@iauset.com اعلام کنند.

 لازم به ذکر است که به درخواستها بر اساس اولویت ارسال ترتیب اثر داده خواهد شد. بدیهی است در صورت عدم دریافت تقاضای داطلبان شهرستانی، آزمون شفاهی آنان در روز چهارشنبه قبل از آزمون کتبی به عنوان نزدیکترین روز به تاریخ آزمون کتبی برگزار می شود.

 انصراف و انتقال زمان آزمون ها و تغییر ماژول از آکادمیک به جنرال و یا بالعکس پس از ثبت نام قطعی، تنها پیش از بازه زمانی 35 روز مانده به تاریخ امتحان کتبی امکان پذیر است. هزینه انصراف و انتقال یک میلیون و 900 هزار ریال است.

 پایان مهلت ثبت نام آزمون های فوق، ساعت 10 صبح تاريخ هاي اعلام شده در Timetable است. به داوطلبان توصیه می شود در اسرع وقت پس از رزرو آزمون اقدام به ثبت نام قطعی کنند. داوطلبانی که در موعد مقرر (مهلت پرداخت 24 ساعته)، ثبت نام قطعی نکرده باشند از لیست رزرو آزمون حذف خواهند شد.

بازه زمانی آزمون مصاحبه برای هر آزمون به طور مجزا در جدول زمانبندی مشخص شده است و جزئیات آن 10 روز پیش از آزمون کتبی از طریق ایمیل و پیامک اطلاع رسانی خواهد شد.

ارائه پاسپورت برای کلیه داوطلبان الزامی است. آن دسته از داوطلبانی که در پروفایل خود شماره ملی وارد کرده اند باید نسبت به تشکیل پروفایل جدید با شماره پاسپورت اقدام کنند. کارت ملی صرفا از داوطلبین مشمول خدمت سربازی و با ارائه گواهی معتبر (از حوزه نظام وظیفه یا دانشگاه محل تحصیل) پذیرفته می شود.

ثبت نام آزمون آیلتس دانشگاه آزاد اسلامی تنها از طریق همین سامانه انجام می‌پذیرد و این مرکز با هیچ فرد یا موسسه ای جهت ثبت‌نام طرف قرارداد نیست.

 آزمون های دانشگاه آزاد اسلامی در سال 2015 بر روی وب سایت ielts.org قابل مشاهده است.

پست TNT: آن دسته از داوطلبانی که درخواست ارسال اصل کارنامه آزمون را به درب منزل خود دارند، می توانند در روزهای برگزاری آزمون به مامورین پست TNT مستقر در طبقه همکف سالن برگزاری مراجعه کنند.

هزینه ارسال 8000 تومان برای تهران و 15000 تومان برای سایر شهرها که باید در روزهای آزمون مکالمه یا کتبی به مسئولین پست TNT پرداخت شود.

آخرین ویرایش: 1393/11/20
 
 
دیدگاه خود را بیان کنید.