دانشگاه علمی و کاربردی فارس به دنبال ایجاد اشتغال جدید است

شیراز – رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان فارس گفت: این دانشگاه به دنبال ایجاد رشته های نوین برای ایجاد اشتغال جدید در استان فارس است.

ایران داکیومنت به نقل از مهر، علیرضا موغلی ظهر دوشنبه در مراسم افتتاح سومین نمایشگاه ملی توسعه و کار آفرینی تاکید کرد: آنچه که برای ما مهم است باز مهندسی در دانشگاه علمی و کاربردی است که مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: مهمترین راهکار برای تغییر نوع نگاه در دانشگاه علمی و کاربردی فارس ایجاد رشته های جدید متناسب با نیازهای امروز جامعه است که در این راستا کارهای مطالعاتی و تحقیقاتی را آغاز کرده ایم.

 موغلی تصریح کرد: به طور حتم زمانیکه رشته های دانشگاهی متناسب با نیازهای جامعه باشد آن موقع است که می توانیم انتظار ایجاد اشتغال در استان را داشته باشیم و در مقابل اگر این نیازسنجی نباشد بیکاری را افزایش داده ایم.

 رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان فارس یادآور شد: توجه به مباحث آموزشی در خصوص ایجاد اشتغال های جدید نیز آغاز شده که از جمله آنها از ترم آینده سئوالات به طور متمرکز و در زمینه اشتغال ارائه می شود.

 وی با اشاره به اینکه بومی گرایی نتیجه مثبت در توسعه و اشتغال به همراه خواهد داشت، گفت: زمانیکه ما توجه به ظرفیت های بومی استان داشته باشیم به همین رویه برنامه ریزی و آموزش هم بومی می شود و آن موقع می توانیم متناسب با داشته ها برنامه ریزی کنیم.

موغلی تاکید کرد: فارس استانی با ظرفیت و پتانسیل بسیار بالا است که باید برای استفاده مطلوب از آن برنامه ریزی داشته باشیم.

آخرین ویرایش: 1393/10/15
 
 
دیدگاه خود را بیان کنید.