تعامل دانشگاه و ناجا سازنده است

بابلسر - مشاور وزير و مدير كل حراست وزارت علوم، تحقيقات و فناوری، با اشاره به تجربيات خود در سطح دانشگاه ها، ارتباط نزديك و دوسويه بين دانشگاه و نيروی انتظامی را از جمله تعاملات سازنده ياد كرد.

ایران داکیومنت به نقل از مهر، علی سلیمی عصر چهارشنبه در نشست دانشگاه مازندران، خواستار استمرار تعامل و هماهنگی های مورد نظر شده و با توجه به حساسیت هایی كه دانشگاه ها با آن مواجه هستند، اظهار امیدواری كرد كه همكاری ها و هماهنگی های فیمابین می تواند در راستای حفظ امنیت دانشجویان و محیط های دانشگاهی مفید و مثمر ثمر باشد.

وی خاطر نشان كرد: چنانچه این ارتباطات نباشد بالطبع در صورت مشاهده  یك تنش، ممكن است تصمیماتی گرفته شود كه بدلیل عدم آشنایی با فضای دانشگاه، فضا را متشنج تر كند.

مدیر كل مركز حراست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در پایان سخنانش تصریح كرد: پیگیر هستیم تا به جهت هماهنگی و ساماندهی مستمر اینگونه ارتباطات، تفاهم نامه هایی با نیروی انتظامی برقرار كنیم و در این راستا و به جهت برگزاری این نشست مشترك در دانشگاه مازندران، این مركز می تواند به عنوان پایلوت در این زمینه آغاز بكار كند و تجربه ای برای سایر دانشگاه ها شود.

سرهنگ فتحعلی پور  فرماندهی انتظامی شهرستان بابلسر با اشاره به این مطلب كه تربیت مدیران عالی مملكت در دانشگاه ها صورت می گیرد افزود: از این منظر، دانشگاه برای ما از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد.

فرماندهی انتظامی شهرستان بابلسر در بخش دیگری از سخنانش ضمن درخواست كمك دانشگاه به نیروی انتظامی در آسیب شناسی مشكلات اجتماعی، گفت: ما مواردی داریم كه پژوهشگران دانشگاهی می توانند آنها را به عنوان آسیب های اجتماعی مورد بررسی قرار دهند.

وی سلامت دانشجویان را برای نظام، بسیار مهم ارزیابی و تصریح كرد: حساسیت و توجه بیشتر بر دانشگاه ها و سرمایه گذاری بر آن، به این خاطر است كه دانشجویان ما به درستی تربیت شوند.

سرهنگ فتحعلی پور، در پایان سخنانش با تاكید بر آگاهی رسانی به دانشجویان در محیط دانشگاه ها، به منظور پیشگیری از آسیب های اجتماعی، پیشنهاد انتخاب پلیس افتخاری از بین دانشجویان و برپایی نمایشگاه مشترك در زمینه مواد مخدر و راهكارهای پیشگیری از مصرف آن را مطرح و اظهار امیدواری كرد تا جهت فراهم کردن امنیت دانشجویان، ارتباط بیشتر و منظم تری در دستور كار قرار گیرد.

آخرین ویرایش: 1393/10/11
 
 
دیدگاه خود را بیان کنید.