در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از مقالات و پروژه های موجود در سایت هستید که به اشتباه در این سایت قرار داده شده با پشتیبانی سایت تماس بگیرید تا فایل شما بسرعت حذف شود

دانلود کارتحقیقی حقوق: زنا

پیشنهاد به دوستان
کد محصول: 944
قیمت 40,000 تومان
تعداد صفحات 50
فرمت word
 
توضیحات محصول

چکیده:

بي‌ترديد خشونت و آزار جنسي زنان به عنوان يكي از انواع انحرافات اجتماعي، از عوامل مهم اختلال امنيت فرهنگي، اجتماعي، نظم و انتظام جوامع محسوب مي‌شود و به همين دليل نظام‌هاي مختلف حقوقي راه‌كارها، تدابير و اقدامات ويژه‌اي را در كنترل، برخورد و ريشه‌كن كردن آن اتخاذ مي‌كنند. در این کار تحقیقی که در مورد زنا است سعی شده است تمام موارد و جرم و مجازات هایی که برای این کار در جامعه در نظر گرفته شده است به طور کامل در نظر گرفته شوددر این مجموعه در ابتدا به کلیات و انواع زنا می پردازیم ودر ادامه فصل اول به شرح انواع آن و مجازات های آن اشاره می شود در ادامه و در فصل های بعدی به پیامدهای جرم زنا در جامعه اشاره خواهد شد و در قسمت های بعدی از قسمت فقه و نظرات فقهی سعی به مطرح کردن عواقب این کار شده است .امید است که سعی این جانب مورد توجه قرار گیرد. در انتها به این نکته که حق زن و مواردی که حق زن در مسئله زنا رعایت نمیشود را با توجه به نداشتن منابع قوی و ادله های مناسب به کار دیگری واگذار میکنم.

واژگان كليدي:

زنا ،خشونت، آزار، جرائم جنسي، روابط نامشروع، انحرافات اجتماعي، زن، شوهر، قانون، مجازات

مقدمه:

هر نظام اجتماعي داراي هنجارها و الگوهاي رفتاري متعارف است كه مورد قبول جامعه‌ مي‌باشد و فاصله گرفتن از آن موجب بروز انحراف و كجروي مي‌شود. فطرت انسان و روح جوامع انساني ذاتاً با هر گونه زور وخشونت مخالف است و به همين دليل كاربرد هرگونه خشونت، انحراف و كجروي محسوب مي‌شود. بررسي‌هاي تاريخي نشان مي‌دهد؛ اين نوع از انحراف، سابقه طولاني به درازاي عمر بشر دارد و به هر ميزاني كه بشر از آموزه‌هاي آسماني فاصله بگيرد، بر حجم، تنوع، تعدد و تكثر انحرافات، كژروي‌ها، جنايات و فجايع افزوده مي‌شود. در معارف ديني و تعاليم آسماني انواع و اشكال خشونت و آزاررساني نسبت به انسان‌ها، بلكه نسبت به همه موجودات اعم از گياهان و حيوانات ممنوع و ناپسند شمرده شده است و در روابط اجتماعي، رعايت حقوق يكديگر و ابراز مهرباني، شفقت، محبت، انس و وفق و مدارا مورد سفارش و تأكيد فراوان بوده است تا جايي كه پيامبر بزرگ اسلام، اعمال خشونت و آزار را زشت‌تر و مبغوض‌تر از شرك به خدا اعلام مي‌نمايد.امروزه اعمال خشونت بر عليه زنان و آزار آنان به گونه‌هاي مختلف در جريان است كه نوع شديد و پيچيده آن آزارجنسي زنان است كه به شدت در حال گسترش است. جوامع بشري به‌خاطر رويگرداني از آموزه‌هاي آسماني به شدت در گرداب فساد، غوطه‌ مي‌خورند و با اين حال كمتر به فكر چاره‌انديشي از طريق راه‌حل‌هاي ديني مي‌باشند. ممكن است اين پديده در مورد كشورهاي اسلامي نيز صادق باشد. گرچه موضوع ارتكاب جرائم جنسي از جمله آزار جنسي زنان در مقايسه با كشورهاي ديگر به‌خصوص كشورهاي غربي، به دليل وضعيت مذهبي، فرهنگي و اجتماعي محدود است، ولي نفس ارتكاب اين جرائم نشان از وجود آسيب‌هايي اجتماعي و فرهنگي دارد كه بايد با استفاده از رهيافت‌هاي ديني و مدل كنترل اجتماعي دين و به‌ويژه سياست جنايي اسلام به صورت ريشه‌اي با آن مبارزه كرد. نگاه به آمار در اين زمينه نشان از آسيب‌ها و انحرافات اجتماعي دارد، اگرچه هنوز كل سطح جامعه را فرا نگرفته است.

فهرست

چکیده

واژگان كليدي

مقدمه

فصل اول کلیات و شرح هرکدام از انواع زنا و نقد و بررسی جرم زنا در حقوق و فقه

مبحث اول:انواع زنا

گفتار اول زنای با محارم

بند اول نگاهی به پدیده زنا با محارم

بنددوم :زنا با محارم یا تجاوز خانگی

گفتار دوم:زنای به عنف

گفتار سوم: زنای غیر محصنه

گفتار چهارم:زنای غیر محسنه.

بند اول دلیل سختگیری اسلام درمورد زنا مخصوصا زنای محصنه چیست

مبحث دوم: جرم زنا در فانون ایران و نحوه رسیدگی به آن

گفتار اول مجازات زنا

گفتار دوم تكرار جرم زنا

گفتار سوم راه‌هاي اثبات زنا

گفتار چهارم اثبات قضایی جرم تجاوز به عنف

فصل دوم عواقب زنا در  جامعه و آخرت

مبحث اول:زنا  و پیامدهای اجتماعی

گفتار اول غريزه انساني

گفتار دوم زنا و نظر اسلام نسبت به اين عمل

گفتار سوم مضرّات زنا

گفتار چهارم عوامل مؤثر در حفظ جامعه و صيانت خانواده از زنا

مبحث دوم:جرم و عواقب زنا از نظر بزرگان

گفتار اول عواقب زنا از نگاه پیامبر اکرم(ص

 گفتار دوم نظر امام صادق(ع

نتیجه گیری

پیشنهادات نویسنده

منابع

این مطلب توسط پرتال دانشجویی ایران داکیومنت تهیه و تنظیم شده است و طبق ماده 25  قانون جرائم رایانه ای هرگونه انتشار و فروش این مطلب در سایر سایتها جرم محسوب می شود و پیگرد قانونی دارد .

 

خرید این محصول
 

   پس از پرداخت وجه ، فایل محصول هم قابل دانلود می باشد و هم به ایمیل شما ارسال می گردد .

   آدرس ایمیل را بدون www وارد نمایید و در صورت نداشتن ایمیل این قسمت را خالی بگذارید .

   در صورت داشتن هرگونه سوال و مشکل در پروسه خرید می توانید با پشتیبانی 24 ساعته سایت تماس بگیرید.

   درصورتی که مطلب و عنوان شما در سایت یافت نشد از طریق سفارش جدید درخواست خود را ارسال نمایید .

 

logo-samandehi

تایید