دانلود پروژه حسابداری اوراق قرضه

کد محصول: 700
قیمت: 40,000 تومان
تعداد صفحات 85
فرمت: word
توضیحات محصول

مقدمه

در بازار مالي، اوراق قرضه يك وثيقه بدهي مي‌باشد كه ناشر ذي‌صلاح آن، متعهد به پرداخت اصل و بهره يا كوپن (بهره پرداختي به مدت زماني اوراق قرضه بستگي دارد) اوراق قرضه به دارنده آن مي‌باشد، ناشر متعهد مي‌شود كه در فواصل معين زماني، بهره اوراق و در سررسيد، اصل پول اوراق قرضه را پرداخت كند.به عبارت ديگر، اوراق قرضه يك قرارداد رسمي براي بازپرداخت پول قرض گرفته‌ شده، به اضافه بهره آن در فواصل زماني ثابت و تعيين‌شده و در واقع مانند استقراضي مي‌باشد كه در آن ناشر، قرض‌گيرنده و خريدار اوراق قرضه، وام‌دهنده و كوپن‌ها نيز بهره مي‌باشند. اوراق قرضه براي قرض‌گيرنده (ناشر) اين امكان را فراهم مي‌آورد تا از منابع خارجی با سررسيد طولاني تامين‌مالي شوند و در زماني كه ناشر دولت باشد مي‌تواند مخارج جاري خود را از اين طريق تامين كند.اوراق قرضه توسط ناشران ذي‌صلاح عمومي، موسسات اعتباري، شركت‌ها و موسسات فرامليتي در بازارهاي اوليه منتشر مي‌گردند و رايج‌ترين روش براي انتشار آن، طريقه تعهدي مي‌باشد. در روش تعهدي يك يا بيش از يك بانك يا بنگاه،‌ پس از تشكيل يك اتحاديه، يك سري كامل از اوراق قرضه منتشره را از ناشر مي‌خرند و سپس خود راسا نسبت به فروش آن به سرمايه‌گذاران اقدام مي‌كنند. يك شركت بيمه‌اي نيز ريسك عدم‌امكان فروش اوراق منتشره به خريداران را برعهده مي‌گيرد. البته اوراق قرضه دولتي عموما به مزايده گذاشته مي‌شود.

فصل اول:كليات

اوراق قرضه چیست؟

امروزه دركشورمون چیزهاى زیادى ازاوراق بهادار و بورس می شنویم و همانطور كه می دانید یكی از شاخهای فعال و درامدزای حسابدارى مربوط به همین بخش است.

و اما اوراق قرضه:بخشی از نیازهای مالی دولت ، شرکتهای دولتی، شهرداریها، مؤسسات عمومی غیردولتی، شرکتهای سهامی عام و خاص و شرکتهای تعاونی تولیدی می‌تواند از طریق استقراض از مردم تامین گردد كه یعنی انتشار  اوراق قرضه که انتشار اینگونه اوراق متضمن پرداخت و دریافت بهره می‌باشد.یا به عبارتی شركتها براى تأمین نیازهاى مالیشون با انتشار اوراق قرضه پول را زشما كرفته و تعهد میكنند كه در موعدى انرا پس دهند و تا زمان بازپرداخت به ان بهره پرداخت كنند. شرکت ممکن است برای توسعه امور تجاری به دو طریق استقراض نماید: یکی به نحو عادی ، مثلاً از اشخاص یا بانک ها وجهی به مدت معین وام گرفته و در قبال آن ممکن است از اموال خود را وثیقه هم بگذارد. همچنان که شرکت می تواند معامله نماید وام دادن و وام گرفتن هم برای شرکت ها و کلیه اشخاص حقوقی مانعی ندارد و در صورت عدم تأدیه ، طلبکار می تواند به محاکم یا مراجع دیگر رجوع نموده ، طلب خود را مطالبه نماید و اجرائیه صادر کند. البته وصول آن فقط از طریق توقیف اموال و وجوه شرکت به عمل خواهد آمد. زیرا معلوم است که شرکت دارای شخصیت حقوقی است و نمی توان آن را زندانی و به این طریق اجبار به تأدیه بدهی خود نمود. دیگر این که این شرکت ها می توانند به انتشار اوراق و سهام قرضه مبادرت نمایند . مواد اصلاحی قانون تجارت اجازه انتشار اوراق قرضه را فقط برای شرکت های سهامی عام تجویز نموده و در ماده 51 مقرر داشته شرکت سهامی عام می تواند تحت شرایط مندرج در قانون ، اوراق قرضه منتشر کند. در قانون مزبور اوراق قرضه به این طریق تعریف شده است ورقه قرضه ورقه قابل معامله ای است که معرف مبلغی وام است که با بهره معینی که تمامی آن یا اجزاء آن در موعد یا مواعد معینی باید مسترد گردد . برای ورقه قرضه ممکن است علاوه بر بهره حقوق دیگری نیز شناخته شود . اجازه انتشار اوراق قرضه باید در اساسنامه شرکت قید شده باشد و الا باید به تصویب مجمع عمومی فوق العاده برسد . تمام شرایط قراردادهای مربوط به اوراق قرضه و همچنین تصمیماتی که ممکن است برای بازپرداخت اوراق قرضه تعیین شده باشد باید قبلاً به تصویب مجمع عمومی برسد.

اگر به موجب اساسنامه یا تصمیم مجمع عمومی فوق العاده به هیئت مدیره اجازه داده شود که یک یا چند بار اوراق قرضه منتشر کند مدت اجازه از دو سال متجاوز نخواهد بود.

در هر بار انتشار مبلغ اسمی اوراق قرضه ( در صورت تجزیه ) باید متساوی باشد.

اوراق قرضه دو قسم است:

1.      اوراق قرضه عادی

2.      اوراق قرضه قابل تبدیل به سهم

 

مقدمه

فصل اول:كليات

اوراق قرضه چیست؟

اوراق قرضه عادی

اوراق قرضه قابل تبدیل به سهم

طریقه انتشار اوراق قرضه

حق تقدم خرید

انواع اوراق قرضه

اوراق قرضه تعهد عمومی

اوراق قرضه درآمدی

اوراق قرضه بیمه شده

اوراق قرضه با تخفیف

اوراق قرضه دولتی

محاسبه نرخ بازده اوراق قرضه

مباحثي در باب انتشار اوراق قرضه ارزي

انواع اوراق قرضه تركيبي

بازارهاي جهاني اوراق قرضه

اوراق قرضه اسلامي

تعریف صکوک

تاریخچه صکوک

سیستم انتشار اوراق صکوک

انواع اوراق صکوک

اوراق اجاره

اوراق رهنی

اوراق استصناع

صکوک مشارکت

اوراق مضاربه

اوراق جعاله

اوراق مشتقه

فصل دوم:مباني نظري و تئوري

رابطه قیمت اوراق قرضه و نرخ بهره اسمی

رابطه قیمت اوراق قرضه و نرخ تورم

واحد اندازه‌گيرى قيمت و بهره اوراق قرضه

مسئوليت مدني و جزائي راجع به سهام و اوراق قرضه

ريسك در اوراق قرضه:

تأثير درجه اوراق قرضه بر شرکت انتشاردهنده اوراق قرضه

انواع ريسك اوراق قرضه اسلامي

انواع ريسك هاي صكوك اجاره و روش هاي پوشش آن

فصل سوم:مباحث كاربردي

کاربرد اوراق قرضه در برنامه ریزی های مالی

کاربرد اوراق مشارکت شهری برای تامین مالی نوسازی بافت های فرسوده

كاربرد بازار اوراق قرضه شهرداری و دولتی در حجم کم با بررسي كشور كره

فصل چهارم:نتيجه گيري

ويژگي هاي اوراق قرضه

فهرست منابع

برای خرید این محصول شمـاره موبایل و ایـمیل خـود را وارد کنـید به صـفحه بانک وصل خواهید شد . پس از پرداخت لینک دانلود نمایش داده خواهد شد
تضمین پشتیبانی محصول
پشتیبانی 24 ساعته

پس از پرداخت محصول محصول هم قابل دانلود می باشد و هم لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می گردد

ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن ایمیل، این قسمت را خالی رها کنید

درصورت داشتن هرگونه سوال و مشکل در پروسه خرید می تواید با پشتیبانی تماس بگیرید

سوالات و نظر شما در مورد این محصول