بررسي سير تكاملي هنر فلزكاري در ايران

کد محصول: 391
قیمت: 14,000 تومان
تعداد صفحات 20
فرمت: word
توضیحات محصول

چكيده

در اين مقاله كه سير تكاملي هنر فلزكاري را از حدود 5 هزار سال پيش از ميلاد تا برپائي سلسله هخامنشيان بررسي مي كند به شرح اين قضيه پرداخته شده كه چگونه شد كه بشر فلز را شناخت و آن را به كار گرفت و در كدام قسمت جهان ابتدا فلزات را مورد بهره برداري قرار داده اند. از آنجايي كه در اين مقاله فلز كاري بيشتر از لحاظ هنري بررسي شده فلزاتي مورد بررسي قرار گرفته اند كه جنبه هنر كاربردي آنها بيشتر بوده است. در ابتداي بررسي هر فلز (عنصر فلز) توضيحي از خود آن فلز از كتاب 89 فرهنگ بزرگ متالوژي و مواد ارائه شده كه در ابتدا شناختي راجه به شكل ظاهري و خواص هر فلز را در اختيار خواننده قرار مي دهد. با مطالعه چهار كتاب معتبر فلز كاري كه در ايران موجود مي باشد و همچنين مطالعه چند سايت اينترنتي با تاريخ ها و مطالب ضدو نقيضي كه حتي در خود يك كتاب هم بسيار ديده مي شد مواجه شدم و سعي كردم اطلاعاتي را در اين مقاله بياورم كه قابل استدلال باشد و امكان پذير است كه آنها را با مطالب و تاريخهايي كه در كتابهاي ديگر است ، استدلال كرد.

كليد واژه ها : قدمت، محققين، فلز، استخراج، اشياء.

نتيجه گيري

          دركتابها دليل اينكه بشر ابتدا مس را شناخت ، قابليت چكش كاري و شكل پذيري مناسب آن و همچنين در دسترس بودن به طور خالص در طبيعت ذكر شده ولي من فكر مي كنم علل آن علاوه بر موارد ذكر شده فراواني معادن مس در ايران و جهان و بخصوص به علت رنگ زيباي آن مي باشد. با اينكه اكثر محققين مس را اولين فلز شناخته شده دانسته اند ولي عده كمي از محققين هم گفته اند بشر طلا را براي اولين بار مشاهده كرد. من فكر مي كنم كه طلا زودتر يافت شده ولي به خاطر كم بودن طلا و نياز مردم آن زمان به ساخت اشياي آشپزخانه و وسايل كاربردي زندگي كم تر مورد استفاده قرار گرفته مگر در ساخت زينت آلات كه البته مدركي هم در دست نيست. پيشنهاد من به افرادي كه مي خواهند راجع به فلز كاري تحقيق كنند اين است كه موضوع خود را به يك فلز خاص از ابتداي پيداش آن تا عصر حاضر اختصاص دهند   يعني روند تكامل يك فلز خاص در حدود 7000 سال بررسي شود با چنين موضوعي اطلاعاتي را جمع آوري مي كنند كه تا بحال به طور جامع وجود نداشته است.

پي نوشت

فهرست منابع

برای خرید این محصول شمـاره موبایل و ایـمیل خـود را وارد کنـید به صـفحه بانک وصل خواهید شد . پس از پرداخت لینک دانلود نمایش داده خواهد شد
تضمین پشتیبانی محصول
پشتیبانی 24 ساعته

پس از پرداخت محصول محصول هم قابل دانلود می باشد و هم لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می گردد

ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن ایمیل، این قسمت را خالی رها کنید

درصورت داشتن هرگونه سوال و مشکل در پروسه خرید می تواید با پشتیبانی تماس بگیرید

سوالات و نظر شما در مورد این محصول