کارتحقیقی حقوق اتانازی ها

کد محصول: 360
قیمت: 34,000 تومان
تعداد صفحات 47
فرمت: word
توضیحات محصول

چکیده:

در این کار تحقیقی که ارائه می شود تمام موضوعات در دو فصل ارائه می شود و سعی شده است که از منابع متعددی برای این کار  استفاده شود در فصل اول کلیاتی درباره موضوع انواع آن و تمام جزییات در چند گفتار بیان شود.

در فصل دوم این مجموعه به دو موضوع پرداخته شده است:

1:بررسی عمل اتانازی در دستگاه اخلاقی کانت

2:فرض های گوناگون اتانازی و شرح آنها و آوردن احکام مناسب برای آنها

امید این است که زحمات این جانب مورد توجه قرار گیرد.

مقدمه :

با پیشرفت های اخیر دانش پزشکی و تکنولوژی، مفهوم مرگ و مردن در فرهنگ غربی تغییر یافته است این دستاوردها در کشور ما نیز تاثیرات خاص خود را داشته است؛ به گونه ای که مفهوم مرگ نیز با این تحولات تغییر یافته است. بسیاری از بیماری ها که قبلا کشنده بودند در حال حاضر قابل درمان یا کنترل شده اند؛ مانند آبله، سل، مالاریا، پنومونی، فلج اطفال، آنفلوآنزا و سرخک. انسان ها اکنون به ندرت با این بیماری ها می میرند. کیفیت سازندگی نیز در ۱۰۰ سال اخیر به طور اساسی تغییر یافته؛ مثلا مصرف گوشت و چربی های حیوانی در رژیم های غذایی جدید افزایش پیدا کرده است. این موارد با تغییر در شکل مرگ همراه بوده است. انسان ها اکنون با بیماری های قلبی، سرطان، ایدز و دیابت مواجه هستند که نتیجه تغییر در روش زندگی است. در این بیماری های جدید، رنج و عذاب بیمار طولانی تر و درمان آن نیز دردناک تر و پرهزینه تر است. علاوه بر این، چون مدت زندگی طولانی تر شده، بیماری های وابسته به سن (مخصوصا در سنین پیری) به طور فزاینده ای افزایش یافته است. بسیاری از مردم اکنون از مشکلاتی مانند دمانس پیری و آلزایمر رنج می برند. در حالی که مفهوم مرگ و زمان آن تغییر کرده، روش های مرگ نیز فرق کرده است. شاید بتوان گفت در طول تاریخ، مرگ موضوعی «درون خانوادگی» بود. مردم معمولا در خانه هایشان بعد از مبارزه ای کوتاه با یک بیماری به دنبال وقوع حادثه ای می مردند اما امروزه به طور فزاینده ای مرگ در یک مؤسسه مانند خانه سالمندان یا بیمارستان بعد از آنکه انواع تکنولوژی ها روی بیمار به کار برده می شود تا حیات او طولانی تر شود رخ می دهد. البته اغلب این تکنولوژی ها کاملا مؤثرند و انسان ها می توانند برای ماه ها یا سال ها با وجود یک بیماری، زندگی کنند. بحث چگونه مردن مخصوصا در سال های اخیر اهمیت فوق العاده ای پیدا کرده است. مهم ترین اصطلاحی که این موضوع را به بحث ما مربوط می کند «اتانازی» (euthanasia) است. مبحث اتانازی، عمدتا به بحث در این باره مربوط می شود که چه چیزی اخلاقی است؟ سؤالاتی بنیانی در این رابطه مطرح شده است؛ مثلا آیا حقی برای ارتکاب خودکشی وجود دارد؟ آیا کمک به دیگری برای خودکشی اخلاقی است؟ آیا حقی وجود دارد که بر اساس خواسته کسی یا اعضای خانواده اش، وقوع مرگ را در او تسهیل کنیم؟ آیا این کار اخلاقی است که برای نجات جان کسی، زندگی فرد دیگری را که امیدی به زنده ماندنش نیست خاتمه دهیم؟ مباحث اتانازی در صدد پاسخگویی به چنین سؤالاتی است. اتانازی بحث مهمی در اخلاق پزشکی است، زیرا تمام حوزه های اجتماعی و فرهنگی را دربر می گیرد. قبل از ورود به بحث، ضروری است بعضی اصطلاحات و تعاریف مربوط به اتانازی را توضیح دهیم، اگرچه خیلی از نویسندگان مدعی هستند که بین انواع اتانازی نمی توان تفاوت معنی داری قائل شد اما اکثر مباحث مربوط به این موضوع به ویژه مباحث حقوقی بر این تفاوت ها تکیه می کنند.

چکیده

مقدمه

فصل اول کلیات و مسائل شرعی و قانونی

مبحث اول:کلیات

گفتار اول:تعریف اتانازی

گفتار دوم انواع اتانازی

مبحث دوم:اتانازی در شرع و قانون

گفتار اول: جایگاه قتل از روی ترحم در شرع انور

بند اول اتانازی و اخلاق هنجاری

گفتار دوم تجربه هلند در مورد اوتانازیا

بند اول مقابله اروپا با قانون اوتانازیا هلند

گفتار سوم: اوتانازیا از دیدگاه قانون

فصل دوم

مبحث اول: بررسی عمل اتانازی در دستگاه اخلاقی کانت

گفتار اول نگاهی به فلسفه اخلاق کانت

گفتار دوم بررسی امکان تحقق اتانازی در فلسفه اخلاق کانت

بند اول اخلاق کانتی و اتانازی اضطراری

بند دوم اخلاق کانتی و اتانازی داوطلبانه

مبحث دوم: فرض های گوناگون اتانازی و پرداختن به آنها

گفتار اول شرح فرض اوّل

گفتار دوم شرح فرض دوم

حیات مستقر

فعل ایجابی (ایجادی)

حکم تکلیفی

حکم وضعی

نظریه اوّل : سقوط حق قصاص و دیه

نظریه دوم: عدم سقوط حق قصاص یا دیه

گفتار سوم شرح فرض سوم

گفتار چهارم شرح فرض چهارم

گفتار پنجم شرح فرض پنجم

گفتار ششم شرح فرض ششم

نتیجه گیری و پیشنهادات

منابع

این مطلب توسط پرتال دانشجویی ایران داکیومنت تهیه و تنظیم شده است و طبق ماده 25  قانون جرائم رایانه ای هرگونه انتشار و فروش این مطلب در سایر سایتها جرم محسوب می شود و پیگرد قانونی دارد .

برای خرید این محصول شمـاره موبایل و ایـمیل خـود را وارد کنـید به صـفحه بانک وصل خواهید شد . پس از پرداخت لینک دانلود نمایش داده خواهد شد
تضمین پشتیبانی محصول
پشتیبانی 24 ساعته

پس از پرداخت محصول محصول هم قابل دانلود می باشد و هم لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می گردد

ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن ایمیل، این قسمت را خالی رها کنید

درصورت داشتن هرگونه سوال و مشکل در پروسه خرید می تواید با پشتیبانی تماس بگیرید

سوالات و نظر شما در مورد این محصول