دانلود گزارش کارآموزی در تعاونی روستایی

کد محصول: 305
قیمت: 35,000 تومان
تعداد صفحات 54
فرمت: word
توضیحات محصول

پيشگفتار

مطالعه و بررسي در زندگي انسان ها نشان مي دهد كه تعاون و همكاري انسانها  قدمت ديرينه دارد و مي توان گفت كه عمر تعاون به قدمت عمر انسان است. يعني انسان از همان ابتداي خلقت با تعاون مأنوس بوده و از طريق همين تعاون و همكاري بوده كه توانسته موجوديت خود را حفظ كند و در مقابل خطرات مختلف جان سالم به در برد.با عنايت به مشكلاتي كه اينك دامن گير بشريت شده است و در آينده نيز حادتر خواهد شد، به حركت تعاوني و همكاري جمعي از سوي كل جوامع بشري نياز مي باشد.

موارد فوق جنبه عام و مفهوم كلي تعاون است. شركت هاي تعاوني مصاديق خاص مقوله تعاون محسوب مي شوند و امروز. در سطح جهان از اهميت و جايگاه خاصي برخوردار هستند و اكثر كشورهاي جهان در ساختار اقتصادي خود داراي نظام تعاوني مي باشند. يكي از بخشهاي سه گانه نظام اقتصاد جمهوري اسلامي ايران بخش تعاوني است كه در رابطه با اين بخش و نقش آن در فعاليت هاي مختلف اقتصادي مطالب و نظرات مختلفي مطرح بوده و هست. شركتهاي تعاوني توليد روستايي از جمله نظام هاي بهره برداري خوبي هستند كه با بافت هاي فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي روستاهاي ايران مناسب مي باشند و در صورت دستيابي به هدفهاي مشخص شده براي آنان مي توانند تعدادي از مهمترين مشكلات اصلي بخش كشاورزي مانند بهره وري پايين منابع آب و خاك، درآمد پايين بهره برداران كشاورزي و شيوه توليد سنتي را تا حدود خيلي زيادي حمل نمايند و قدرت مشاركت روستائيان را در امور مختلف مربوط به خود و برطرف نمودن مشكلاتشان افزايش دهد. به باور بسياري از دانشمندان وكارشناسان مسائل توسعه اي؛مهمترين مشكلات ساختاري بخش كشاورزي وتوسعه روستاهاي كشور عدم مشاركت بهره برداران در برنامه ريزي و سياست گذاري هاي  توليد وتوزيع محصولات  وبه طور طبيعي سهم پايين آنها از درآمدهاي حاصله بخش است كه تشكيل وتوسعه سازمانهاي مردم نهاد وهمچنين ايجادوگسترش تعاوني هاي توليد روستائي در جهت اهداف توسعه اي  نقش مهمي در حل برخي از اين مشكلات از جمله افزايش مشاركت بهره برداران در تدوين واجراي برنامه هاي توسعه اي وهمچنين تامين وتوزيع نهاده هاي مورد نياز بهره برداران؛امور اجرائي ايجاد وتوسعه فعاليتهاي زير بنائي ؛قيمت گذاري خدمات ومحصولات ، كاهش تصدي گري هاودخالتهاي دولت درامور جاري كشورو تغيير نقش دولت از مالكيت و مديريت مستقيم بنگاهها به سياستگذاري و هدايت و نظارت برفعاليتهاي عمومي،توانمند‌سازي بخش‌هاي خصوصي و تعاوني در اقتصاد و حمايت از آنها جهت رقابت كالا‌ها در بازار‌هاي بين‌المللي،توسعه سرمايه انساني،جهت گيري خصوصي سازي در راستاي افزايش كارآيي و رقابت پذيري و گسترش مالكيت عمومي وكم شدن هزينه هاي عمومي جامعه به خاطر كم شدن تعداد كاركنان دولت كه از بودجه هاي عمومي ارتزاق مي نمايند، ذكر نمود.ضمن انكه سرعت خدمات دهي وخدمات گيري  افراد جامعه نيز به دليل مشاركت گسترده خود آنها افزايش مي يابدوهزينه تمام شده خدمات مورد نياز نيز كمتر خواهد شد.شايان ذكر است رويكرد برنامه حاضر در توسعه مشاركتهاي سازمان يافته مردمي وتوسعه شبكه هاي تعاوني رويكرد عملي حل مسائل ذكر شده فوق در توسعه بخش كشاورزي وبالطبع توسعه روستائي است

چكيده

اينجانب پروژه كارآموزي خود را در شركت تعاوني روستایی استان ........ گذرانده ام .

این پروژه شامل گزارش ها ، و تجربیاتی است که در شركت تعاوني روستایی استان ....... به مدت 240 ساعت کارآموزی ، ثبت شده است و مقایسه اطلاعات و تئوری های مختلف صورت گرفته است. ودر پايان از زحمات مسئولين شركت تعاوني روستایی استان ....... كمال تشكر رادارم .

مقدمه

دانشجویان در پایان هر دوره تحصیلی احتیاج به گذراندن یک دوره کارآموزی جهت آشنایی بیشتر با نحوه کار وهمچنین آموزش آموخته های تئوری خود دارند.کارآموزی در نحوه یادگیری تاثیر بسیاری دارد به طوریکه بسیاری از دانشجویان در دوره کارآموزی نکاتی را می آموزند که در طول دوره تحصیلی حتی با آن برخورد نکرده اند.

اگر دانشجو دوره کارآموزی خود را در مکانی مناسب و با امکانات فراوان بگذارند به طوریکه آن مکان طوری باشد که بتوان از تجربه های افراد متخصص و فنی در زمینه آن شغل استفاده بهینه را کرد خیلی سریعتر وبهتر درباره آینده کاری خود می تواند تصمیم بگیرد و همچنین مواردی را آموزش دیده وتجربه هایی کسب میکند که بعدا در زمینه شغلی که انتخاب می کند برای او مفید می باشد پس باید در زمینه انتخاب مکان کارآموزی و استفاده درست و بهینه از تجربه افراد متخصص در آن مکان دقت داشت.

اهميت و ضرورت کارآموزي

مزاياي كارآموزي دانشجويان

ميزان رضايت دانشجو از اين دوره

فصل اول : ( آشنايي كلي با مكان كارآموزي )

معرفی شرکت تعاونی روستایی استان فارس

فصل دوم : ( ارزيابي بخشهاي مرتبط با رشته علمي كارآموزي )

تشريح كلي از نحوة كار، وظايف و مسئوليت‌هاي كارآموزي در محل كارآموزي و ارائه ليستي از عناوين كارهاي انجام شده توسط دانشجو:

فصل سوم : ( آزمون آموخته‌ ها، نتايج و پيشنهادات )

بخش اول : آشنایی کلی با نحوه فعالیت تعاونی روستایی

تعريف تعاوني توليد روستايي

ويژگيهاي تعاوني توليد روستايي

معرفي شركت هاي تعاوني توليد روستايي

وظايف تعاوني توليد روستايي

مراحل اداري تشكيل يك تعاوني توليد روستايي

اركان شركت تعاوني توليد

بخش دوم : سيستم حسابداري تعاوني روستایی

حسابداری شرکت های تعاونی :

افزایش سرمایه در شرکت های تعاونی :

بابت افزایش سرمایه به طور نقدی

 سیستم حسابداری در تعاونی ها :

امور مالي در تعاوني مصرف

موافقتنامه در تعاوني مصرف

چرخه عمل حسابداری تعاوني مصرف

بررسي طراحی سيستم حقوق و دستمزد در شركت تعاوني

سند زدن و تنظیم اسناد هزینه

نحوه كار قسمت رسيدگي اسناد

ثبت و صدرو سند حسابداري

اسکن کردن :

مدرک کردن :

نتيجه گيري

پیشنهادات

*کلیه گزارش های کارآموزی سایت طبق استاندرد و پلان گزارش کارآموزی تهیه شده است که فقط شما باید نام محل کارآموزی خود را در قسمت های مربوطه بنویسید،

این مطلب توسط پرتال دانشجویی ایران داکیومنت تهیه و تنظیم شده است و طبق ماده 25 بند ب قانون جرائم رایانه ای هرگونه انتشار و فروش این مطلب در سایر سایتها جرم محسوب می شود و پیگرد قانونی دارد .

برای خرید این محصول شمـاره موبایل و ایـمیل خـود را وارد کنـید به صـفحه بانک وصل خواهید شد . پس از پرداخت لینک دانلود نمایش داده خواهد شد
تضمین پشتیبانی محصول
پشتیبانی 24 ساعته

پس از پرداخت محصول محصول هم قابل دانلود می باشد و هم لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می گردد

ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن ایمیل، این قسمت را خالی رها کنید

درصورت داشتن هرگونه سوال و مشکل در پروسه خرید می تواید با پشتیبانی تماس بگیرید

سوالات و نظر شما در مورد این محصول