پروژه بررسي گچبري خانه‌هاي تاريخي كاشان در دوره قاجاريه

کد محصول: 206
قیمت: 15,000 تومان
تعداد صفحات 30
فرمت: word
توضیحات محصول

 چكيده

اين تحقيق شامل سه فصل مي‌باشد. فصل اول كلياتي درباره معماري خانه هاي كاشان، بررسي وضعيت جغرافياي محل و همچنين مروري بر قدمت تاريخي خانه‌هاي كاشان است. در فصل دوم گچبري خانه هاي كاشان، مصالح گچبري و نحوه اجراي گچبري و نقوش گچبري بررسي شده است.فصل سوم پژوهشي پيرامون قدمت تاريخ گچبري و ويژگي وامتياز گچبري خانه هاي كاشان در دوره قاجار است و مربوط است به اينكه كداميك از بناهاي شهر كاشان اين تزئينات را دارند و در كدام قسمت بنا اين تزئينات به كارگرفته شده است.

«مقدمه»

اين تحقيق را به اين علت انتخاب نموده‌ام كه شهرستان كاشان از لحاظ فرهنگي و هنري تاريخچه‌اي كهن و پربار با تمدني چند هزار ساله دارد،‌ كه از تپه‌هاي سيكل آغاز مي‌شود و به تزئينات بسيار ظريف و زيبا در بناها مي‌رسد. اين امر باعث مي‌شود تا هنر دوستان و دانشمندان كشورهاي ديگر را از دير باز به خود جلب نمايد.براي انجام اين تحقيق محدوديتهاي بسياري وجود داشت، با كمبود منابع مواجه بودم اين تحقيق به صورت ميداني و كتابخانه‌اي صورت گرفته است.منابعي كه براي اين تحقيق استفاده كرده‌ام عبارتند از كاشان مرواريد كوير، بهشتي در حاشيه كوير،‌ آثار تاريخي شهرستان‌هاي كاشان و نطنز تعداد 11 عكس در اين تحقيق به چشم مي‌خورد، اين تحقيق شامل سه فصل مي‌باشد. فصل اول شامل سه بخش مي‌باشد، كه به بررسي معماري، وضعيت جغرافيايي و قدمت تاريخي خانه هاي كاشان مي‌پردازد.  فصل دوم نيز شامل سه بخش مي‌باشد كه در اين فصل گچبري، مصالح گچبري و نحوة اجراي گچبري بررسي شده است. در فصل سوم ويژگي و امتياز گچبري خانه هاي كاشان در دوره قاجار بررسي شده است. هدف من از انجام اين تحقيق اين است كه بتوانم راه تمامي كساني كه براي هنر اين مرز و بوم تلاش كرده‌اند را ادامه دهم و براي شناساندن هنرهاي نه تنها كاشان بلكه شهرهاي ديگر ايران كوشش كنم و اميد آن است كه از اين راه سر بلند بيرون آيم.در شهرهاي ايران بناهاي بسيار زيبا وجود دارد كه هر يك به نوبه خود بي نظير است اما آنچه كه در اين شهر توجه من را به خود جلب نموده اين است كه هنر گچبري در معماري خانه‌هاي كاشان بي نظير است.اهميت و ضرورت انجام اين تحقق شناساندن تزئينات گچ بري بر روي خانه‌هاي قديمي دوران قاجاريه در شهر كاشان به مردم آن شهر و به مردم ساير ملل و جوامع ديگر است.فراهم آوردن زمينه فرهنگي و هنري درباره‌ي تاريخچه كاشان، آثار باستاني آن و پرداختن به جزئيات هنرها و ايجاد علاقه در مردم آن شهر كه هر چه بيشتر  به هنر شهر نشان اهميت داده و آگاهي پيدا كنند به اينكه هر يك از اين هنرها و اين نقوش با چه زحمات و مشتقهايي با حداقل امكانات مشكلات فراوان بوجود آمده‌اند تا خود آنها قبل از ميراث فرهنگي يكي از نگهدارندگان خوب اين آثار باشند. در زمينه هاي هنري ايران هر چقدر هم كه تحقيق و تخصص نماييم باز هم جاي تفكر و تامل باقي است.

مقدمه

بررسی خانه‌های تاریخی کاشان در دوره قاجار

معماری خانه‌های کاشان

جغرافیای محل

قدمت تاریخی خانه‌های کاشان

بررسی گچبری در خانه‌های کاشان

مصالح گچبری

نقوش گچبری

نحوه اجرای گچبری

قدمت تاریخی گچبری

ویژگی وامتیاز گچبری خانه‌های تاریخی کاشان در دوره قاجار

فهرست تصاویر

خانه عباسیان

معماری خانه بروجردیها

نمای خانه عباسیان

چشمه سلیمانیه

معماری خانه عباسیان

خانه عامریها

خانه طباطبائی

گچبری خانه بروجردی ها

خانه بروجردی ها

طرح گربه و خورشید در گچبری خانه عباسیان

گچبری خانه بروجردی ها

برای خرید این محصول شمـاره موبایل و ایـمیل خـود را وارد کنـید به صـفحه بانک وصل خواهید شد . پس از پرداخت لینک دانلود نمایش داده خواهد شد
تضمین پشتیبانی محصول
پشتیبانی 24 ساعته

پس از پرداخت محصول محصول هم قابل دانلود می باشد و هم لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می گردد

ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن ایمیل، این قسمت را خالی رها کنید

درصورت داشتن هرگونه سوال و مشکل در پروسه خرید می تواید با پشتیبانی تماس بگیرید

سوالات و نظر شما در مورد این محصول