کار تحقیقی تجارت بین الملی و محیط زیست

کد محصول: 149
قیمت: 35,000 تومان
تعداد صفحات 50
فرمت: word
توضیحات محصول

چکیده:

بشر امروز، پس از قرن ها زندگي بر روي زمين، تازه تازه به فكر افتاده است كه نمي تواند به بي توجهي ديرينه و مزمني خود به سرنوشت محيطي كه در آن زندگي مي كند ادامه دهد. قرن بيستم، قرن بحران هاي زيست محيطي بوده است: بحران هاي مربوط به تخريب لايه ازن، نگهداري زباله هاي هسته اي، مديريت ضايعات صنعتي و شيميايي كارخانه هاي بزرگ، آلودگي آب ها و ... ابعاد بحران زيست محيطي كه انسان امروز با آن دست در گريبان است به قدري گسترده و حتي مخوف است كه آدميان احساس مي كنند براي حفظ حق حيات خود در مقابل ماشين ها و كارخانه ها چاره اي ندارند جز اينكه دست به دامان قضات و محاكم بشوند.

این کار تحقیقی با موضوع تجارت بین الملل و محیط زیست انجام شده است و سعی شده است است مبانی حقوقی محیط زیست و مسائل مربوط به تجارت بیان شود.

کلید واژه:

تجارت، بین الملل، محیط زیست

مقدمه:

تحولاتی که ظرف چند دههء اخیر در کرهء زمین رخ داده،باعث شده است مسائل‏ زیست محیطی از اهمیت فزاینده‏ای در زندگی‏ بشر برخوردار گطدد و در نتیجه بر ساختارهای‏ اقتصادی تأثیر قابل ملاحظه‏ای بگذارد. نگرانی‏های رو به رشد بین‏المللی دربارهء محیط زیست جهانی،پاسخی است که با تأخیر بسیار،به‏ این واقعیت که اجزای عمدهء تشکل‏دهندهء کرهء زمین از جمله جوّ،اقیانوسها،خاک،سیستمهای‏ اقلیمی،گونه‏های متنوع حیوانی و گیاهی، همگی به لحاظ بهره‏برداری بی‏امان و فشردهء انسان از منابع طبیعی زمین در قرن اخیر،در معرض نابودی قرار گرفته‏اند.آثار جانبی رشد اقتصادی(همچون استفاده از سوخت‏های‏ فسیلی،پخش مواد شیمیایی نابودکنندهء لایهء اوزون،پخش اکسیدهای سولفور و نیتروژن، تولید مواد شیمیایی سمی و دیگر ضایعات،و ورود آنها به هوا،آب و خاک،از بین بردن جنگلها و غیره)چنان فشاری به محیط زیست طبیعی‏ وارد آورده است که سلامتی جسمانی و اقتصادی‏ بشر به مخاطره افتاده است.عواقب و هزینه‏های‏ این فعالیت‏ها برای نسلهای آینده چه در کشورهای صنعتی و چه در کشورهای در حال‏ توسعه بسیار سنگین‏تر از آن خواهد بود که‏ جمعیت فعلی جهان تجربه می‏کند.تا دههء 1980 میلادی مسائل زیست‏محیطی‏ از دیدگاه قدرت‏های بزرگ جهان،مسائلی جزیی‏ محسوب می‏شد که جایی در سیاست بین‏المللی‏ نداشت.امّا به ظهور جنبش‏های طرفدار و حامی‏ محیط زیست در کشورهای صنعتی و بروز تهدیدات زیست محیطی که می‏توانست و هنوز می‏تواند موجودیت بشر را به خطر اندازد (همچون نابودی تدریجی لایهء اوزون،افزایش‏ دمای کرهء زمین،و از بین رفتن منابع شیلات)، موضوعات مربوط به محیط زیست از موقعیت‏ جدیدی در سیاست گذاری‏های جهانی و نتیجتا در حقوق بین‏الملل برخوردار شده است.این‏ مسائل دیگر صرفا علمی و فنی محسوب‏ نمی‏شود بلکه با موضوعات مهم سیاست جهان، همچون نظام بین‏المللی تولید و استفاده از منابع، روابط شمال و جنوب،اختلافات بین‏المللی‏ ثبات سیاسی و اجتماعی داخلی،و سرانجام‏ آزادسازی تجارت جهانی(که ارتباط آن با حفاظت از محیط زیست،موضوع بحث این‏ مقاله است)،به شدت پیوند خورده است.

روش تحقیق:

تحقیق فوق به صورت کتابخانه ای انجام شده است و در آن از روش مصاحبهو استفاده از اینترنت نیز انجام شده است.

سابقه تحقیق:

چکیده

کلید واژه

مقدمه

روش تحقیق

سابقه تحقیق

اهمیت و ضرورت تحقیق

فصل اول:

کلیات

مبحث اول:بیان کلیات

گفتار اول:تاریخچه

گفتار دوم :اهداف حقوق بین‏الملل محیط زیست

گفتار سوم :اهداف تجارت آزاد

گفتار چهارم :نگرانیها و تدابیر حامیان محیط زیست‏ و استدلالهای طرفداران تجارت آزاد

مبحث دوم :توسعهء پایدار و برنامه های آن

گفتار اول :مقررات گات دربارهء محجیط زیست

بند اول :ممنوعیت‏های صادراتی

بند دوم :ممنوعیتهای واردات و صادرات

فصل دوم :

بررسی موازین بین المللی در مورد محیط زیست  و بررسی آن

مبحث اول :حقوق بشر در چارچوب محیط زیست

گفتار اول :نیاز مبرم به ایجاد موازنهء سازواره‏ میان انسان و طبیعت

گفتار دوم :حقوق محیط زیست و ایجاد توزان در امنیّت بین المللی

گفتار سوم :حقوق محیط زیست و نسل جدید حقوق بشر

 گفتار چهارم :اصول بنیادی حقوق محیط زیست‏ بین الملل

مبحث دوم :حقوق محیط زیست بین المللی و مسئولیّت دولتها

 گفتار اول :حقوق محیط زیست و قواعد عرفی‏ حقوق بین الملل

گفتار دوم :انرژی،محیط زیست تلفیقی از نیاز اجتماعی و سیاست تجارت بین المللی

بند اول :تحولات تاریخی و کیفیت‏ زندگی بشر

بند دوم :رشد جمعیت و مصرف انرژی

بند سوم :دورنمای سناریوی‏ چهانی انرژی

نتیجه گیری

منابع و مراجع

این مطلب توسط پرتال دانشجویی ایران داکیومنت تهیه و تنظیم شده است و طبق ماده 25  قانون جرائم رایانه ای هرگونه انتشار و فروش این مطلب در سایر سایتها جرم محسوب می شود و پیگرد قانونی دارد .

برای خرید این محصول شمـاره موبایل و ایـمیل خـود را وارد کنـید به صـفحه بانک وصل خواهید شد . پس از پرداخت لینک دانلود نمایش داده خواهد شد
تضمین پشتیبانی محصول
پشتیبانی 24 ساعته

پس از پرداخت محصول محصول هم قابل دانلود می باشد و هم لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می گردد

ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن ایمیل، این قسمت را خالی رها کنید

درصورت داشتن هرگونه سوال و مشکل در پروسه خرید می تواید با پشتیبانی تماس بگیرید

سوالات و نظر شما در مورد این محصول