دانلود کار تحقیقی تخلف انتظامی وکیل

کد محصول: 140
قیمت: 38,000 تومان
تعداد صفحات 54
فرمت: word
توضیحات محصول

چکیده:

با انعقاد عقد وکالت، وکیل و موکل در برابر یکدیگر حق و تکلیف یافته، دارای روابط حقوقی، وظایف و مسؤولیت های متقابلی می شوند. بدیهی است تحدید حدود قانونی این مسؤولیت ها، در پیشگیری از منازعات احتمالی طرفین عقد وکالت و در نتیجه کاهش حجم پرونده های محاکم قضایی مؤثر است. تعهدات وکیل در برابر موکل یا بطور مستقیم ناشی از عقد وکالت است، یا بطور غیر مستقیم؛ نیز ممکن است منشأ آن، توافق وکیل و موکل در قالب شروط و تعهدات ضمن عقد یا مستقل باشد که در هر حال، ایفاء تعهدات مزبور لازم است. تعهداتی که بطور مستقیم منبعث از عقد وکالت اند، ناشی از ذات عقد مزبور بوده، صرف تحقق یافتن عقد، بدون نیاز به تصریح، موجب مسؤولیت وکیل می شوند. این دسته از تعهدات، در مقاله حاضر با عنوان «تعهدات اصلی وکیل در برابر موکل» مطرح خواهند شد، در مقابل تعهدات «ثانوی» یا «تبعی» وکیل. اطلاق واژه «ثانوی» یا «تبعی» بر این تعهدات بدین جهت است که به واسطه عدم انجام تعهدات اولیه (اصلی) پدید آمده اند؛ مانند تعهد وکیل به جبران خسارت وارده به موکل در فرض عدم رعایت مصلحت وی که یکی از تعهدات اصلی وکیل می باشد.در ای تحقیق بر آن هستیم که تخلفات انتظامی و جرائم وکیل نسبت به موکل را مورد بررسی قرار دهیم.

کلید واژه:

وکیل،موکل،جرائم

مقدمه:

تحول نظامات اجتماعی، فزونی اشتغالات شخصی افراد و پیشرفت سریع و روز افزون اقتصادی صنعتی جوامع بشری که منجر به پیچیده شدن ضوابط و مقررات حاکم بر روابط اشخاص حقیقی و حقوقی جامعه گردیده، از جمله عواملی است که ضرورت حضور وکیل در جامعه را نمایان می سازد. به تعبیر زیبای برخی حقوقدانان ، وظیفه وکیل «تنها دفاع از حقوق موکل خود نیست، بلکه مشارکت در اجرای عدالت کلی اجتماعی و تشویق جامعه به احترام به قانون و کمک به فراهم آمدن زمینه سلامت محیط و دور بودن آن از شرایط آلودگی های شیطانی و فرصت شکوفا ساختن توانایی های فکری نیز وظیفه بی چون و چرای اوست».وکالت از جمله عقود معین است؛ بدین معنی که حصول آن، صرفاً منوط به تراضی و توافق طرفین عقد نیست؛ بلکه تحققش علاوه بر شرایط اساسی معاملات، نیازمند وجود عناصر و شرایط قانونی دیگری نیز می باشد. شرایط ایجاد، دوام و انقضاء وکالت، ویژگی ها و اقسام آن، شرایط وکیل و موکل و... مباحث قابل تأمل و مبسوطی است که با توکل بر «نعم الوکیل»، بطور مستقل بیان خواهد شد. آنچه در این مقاله بیان می گردد صرفاً تعهدات اصلی وکیل در برابر موکل با محوریت احکام مقرره قانون مدنی و قوانین داخلی دیگری چون قانون وکالت است.طرح دعوی در محاکم قضایی مستلزم علم شاکی به کیفیت مطلوب طرق احقاق حق خویش و انطباق قانونی خواسته با عناوین حقوقی جزایی مربوط می باشد؛ از آنجا که این امر بر همگان مقدور نیست، مشاوره، راهنمایی یا طرح و تعقیب دعاوی توسط وکیل نقش ویژه ای دارد. در موارد متعددی میان وکیل و موکل اختلافاتی پدید می آید که ناشی از عدم شناخت کافی طرفین عقد از تعهدات اصلی وکیل در برابر موکل می باشد؛ بدین جهت شرح و بیان این تعهدات و تبیین حدود آنها لازم ، بلکه ضروری است.

چکیده

کلید واژه

مقدمه

فصل اول:

کلیات

مبحث اول:تعاریف

گفتار اول :معناي لغوي و اصطلاحي کلمه وکيل بند اول :موکل

بند دوم :تعهد

گفتار دوم:تاریخچه وکالت

گفتار سوم :سازمانها و انجمن هاي وکالتي

گفتار چهارم:وکیل تسخیری و معاضدتی در ایران

فصل دوم:

بررسی تخلفات انتظامی و جرائم وکیل نسبت به موکل

مبحث اول :اعمال و رفتار خلاف شان وکالت در برابر موکل دردعاوی حقوقی و کیفری

گفتار اول : اعمال و رفتار خلاف شان وکالت نسبت به موکل

گفتار دوم :بخشنامه کانون وکلاي دادگستري مرکز

گفتار سوم :تعيين حق الوکاله از مدعي به

مبحث دوم :اطلاع ندادن به موکل برای امور مالی در دعاوی حقوقی و کیفری

 گفتار اول : اطلاع ندادن به موکل جهت پرداخت مخارج

گفتار دوم :عدم اطلاع به موکل جهت اقدامي از طرف وي

مبحث سوم :انتقال قرارداد وکالت ،عدم قبول اوراق ارسالي ازکانون ، افشاء اسرار موکل

گفتار اول :انتقال قرارداد حق الوکاله

گفتار دوم :عدم قبول اوراق ارسالي از سوي کانون

گفتار سوم :افشاء اسرار موکل

مبحث چهارم :دريافت حق الوکاله اضافي و خیانت وکیل در دعاوی حقوقی و کیفری

گفتار اول:دریافت حق الوکاله اظافه

بند اول :دردعاوي کيفري

گفتار دوم :خيانت وکيل

گفتار سوم :وکيل از عهده انجام وظيفه وکالتي برنيايد

مبحث پنجم:بررسی جرائم جزء

گفتار اول:وکیل استعفای خود ا به موکل خبر ندهد

گفتار دوم :توسل وکيل به معاذيري که خلاف بودن آنها بعدا ثابت شود

نتیجه گیری

منابع و مراجع

این مطلب توسط پرتال دانشجویی ایران داکیومنت تهیه و تنظیم شده است و طبق ماده 25  قانون جرائم رایانه ای هرگونه انتشار و فروش این مطلب در سایر سایتها جرم محسوب می شود و پیگرد قانونی دارد .

برای خرید این محصول شمـاره موبایل و ایـمیل خـود را وارد کنـید به صـفحه بانک وصل خواهید شد . پس از پرداخت لینک دانلود نمایش داده خواهد شد
تضمین پشتیبانی محصول
پشتیبانی 24 ساعته

پس از پرداخت محصول محصول هم قابل دانلود می باشد و هم لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می گردد

ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن ایمیل، این قسمت را خالی رها کنید

درصورت داشتن هرگونه سوال و مشکل در پروسه خرید می تواید با پشتیبانی تماس بگیرید

سوالات و نظر شما در مورد این محصول