دانلود پروژه جرثقیل برجی (تاورکرین Tower Crane)

کد محصول: 1294
قیمت: 30,000 تومان
تعداد صفحات 75
فرمت: ورد
توضیحات محصول

مقدمه

جرثقیل وسیله‌است که بار را در راستای قائم با ترکیب شش جهت حرکتی کنترل پایا جا به جا می‌کند.

جرثقیل دارای انواع مختلف در گروه‌های ذیل می‌باشد: ۱- جرثقیل‌های موبایل (ماشینی) که بروی زمین به دو صورت ثابت (نصب جک) و کارگاهی (متحرک با بار) می‌باشند ۲- جرثقیل‌های سقفی که در سالن‌های صنعتی وتولیدی ویا سایر خطوط (انبار- تعمیر و...) در ارتفاع بر روری خطوط باربر کناری قبل نصب می‌باشد. به دو صورت جرثقیل سقفی تک پل ودو پل معروف می‌باشند. ۳- جرثقیل دروازه‌ای: این نوع جرثقیل‌ها به دو صورت دروازه‌ای ونیم دروازه‌ای قابل استفاده هستند. جرثقیل بازویی: جرثقیل‌های بازویی به دو صورت بازویی (دیواری) ویا ستونی بازویی قابل استفاده در صنایع می‌باشند ۴- جرثقیل‌های آویز: این جرثقیل‌ها درسالن‌ها و مکانهای با محدودیت ارتفاع و خطوط مونتاژسری (خودرو سازی و...) در ظرفیت تا ۵ تن قابل استفاده می‌باشند ۵- جرثقیل‌های خاص: این گروه جرثقیل‌ها با ترکیبی از گروه‌های قبلی قابل استفاده می‌باشند که در موارد استفاده خاص مانند پشته کردن و...

 جرثقیل نوع دستگاه، به طور کلی با افراشتن طناب سیم، و یا زنجیر، و خوشه مجهز است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد هم برای بلند کردن و پایین مواد و آنها را به حرکت به صورت افقی است. این است که عمدتا برای بلند کردن اجسام سنگین و حمل آنها به جاهای دیگر استفاده می شود. با استفاده از یک یا چند ماشین ساده برای ایجاد مزیت مکانیکی و در نتیجه حرکت بار فراتر از توانایی طبیعی انسان است. جرثقیل معمولا در صنعت حمل و نقل برای بارگیری و تخلیه حمل و نقل، در صنعت ساخت و ساز برای حرکت مواد در صنعت تولید برای مونتاژ تجهیزات سنگین استفاده شده است. جرثقیل ساخت و ساز برای اولین بار توسط یونانیان باستان اختراع شد و توسط مردان و یا حیوان باربر، مانند الاغ شده بودند. این جرثقیل ها برای ساخت و ساز از ساختمان های بلند مورد استفاده قرار گرفت. بزرگتر جرثقیل بعد توسعه داده شد، به کارگیری استفاده از treadwheels انسان، اجازه بلند کردن وزنه های سنگین تر است. در قرون وسطی، جرثقیل های بندر برای بارگذاری و تخلیه کشتی ها و کمک با ساخت و ساز خود را معرفی شدند - برخی به برج سنگ قدرت فوق العاده و ثبات ساخته شده است. اولین جرثقیل از چوب ساخته شد، اما چدن و ​​فولاد با آمدن انقلاب صنعتی به عهده گرفت. برای قرنهای متمادی، قدرت اعمال فیزیکی مردان یا حیوانات تامین می شد، اگر چه بالابر در watermills و آسیابهای بادی می تواند توسط قدرت مهار طبیعی رانده است. اولین قدرت "مکانیکی" توسط موتورهای بخار، اولین جرثقیل بخار در قرن 18th یا 19، با بسیاری از باقی مانده در استفاده و به اواخر قرن 20 فراهم شده است. جرثقیل های مدرن معمولا موتورهای احتراق داخلی یا موتورهای الکتریکی و سیستم های هیدرولیک بسیار بیشتر توانایی بلند کردن اجسام از قبلا ممکن بود، هر چند جرثقیل کتابچه راهنمای کاربر هنوز مورد استفاده هستند که در آن ارائه قدرت باشد uneconomic به ارائه استفاده کنید. جرثقیل در انواع زیادی از اشکال وجود دارد - هر یک استفاده خاص طراحی شده است. گاهی اوقات اندازه از کوچکترین جرثقیل بادبان سه گوش جلو کشتی، مورد استفاده در داخل کارگاه های آموزشی، به بلندترین جرثقیل برج مورد استفاده برای ساخت ساختمان های بلند متغیر است. برای مدتی کوتاه - جرثقیل برای ساخت ساختمان های بلند نیز استفاده می شود، به منظور تسهیل ساخت و ساز با رسیدن به فضاهای تنگ است. در نهایت، ما می توانیم جرثقیل شناور بزرگتر، به طور کلی مورد استفاده برای ساخت سکوهای نفتی و نجات کشتی های غرق شده را پیدا کنید. این مقاله نیز پوشش می دهد بلند کردن ماشین هایی که به شدت متناسب با تعریف فوق از یک جرثقیل، اما به طور کلی به عنوان جرثقیل، جرثقیل استکر و جرثقیل لودر شناخته شده است.

تاورکرین

اولین تاورکرین بوسیله یونانی های باستان اختراع شد و با نیروی کارگران و چهارپایان کار می کرد. این تاورکرین برای ساختن ساختمان های بلند در آن زمان مورد استفاده قرار می گرفت و اجازه حمل اجسام سنگین به بالای بنای مورد نظر را میداد. تاورکرین ها از اجزای اصلی و ضروری  در هر سایت ساختمانی می باشند. کارگران  ساختمانی از تاورکرین برای بلند کردن اجزای فلزی  و قطعات بتنی و قطعات بزرگی مانند ژنراتورها و مشعل های شیمیایی و مواد مختلف ساختمانی استفاده می کنند.

انواع تاورکرین

بطور کلی به دو دسته ثایت و متحرک تقسیم می شوند.

متحرک

ثابت

تاورکرین های متحرک خود انواع مختلفی دارند. معمول ترین آنها عبارتند از ریلی، جاده ای  و شناور که هر یک مزایای خاص خود را دارند. در ساختمان این نوع تاورکرین از قطعات ساده خرپایی استفاده شده است.

 محل استفاده

به خاطر شعاع عمل وسیع و ارتفاع بسیار زیاد، این نوع تاورکرین ها در ساختمان آسمان خراشها و کارخانجات قطعات پیش ساخته بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

تاورکرین های بالارونده

تاورکرین هایی هستند که بر روی بناهای در حال ساخت تکیه می کنند و با پیشرفت ارتفاع ساختمان بالا می روند. این نوع تاورکرین ها در ساختمان آسمان خراش ها ، برج های پل ها و برج های ارتباطات به کار می روند.

بخش های مختلف یک تاورکرین

همه تاورکرین ها از قسمت های  اساسی مشترکی تشکیل شده اند.

تیر مشبک

پایه جرثقیل

برج یا دکل

بازو یا تیر اصلی جرثقیل

پایه در پایین به یک بالشتک بتنی بزرگ که تکیه گاه تاورکرین است پیچ شده است و در بالا به دکلی متصل شده که  به تاورکرین ارتفاع می بخشد.

مقدمه

تاورکرین

انواع تاورکرین

محل استفاده                                                                                

تاورکرین های بالارونده

بخش های مختلف یک تاورکرین

واحد چرخان

تاورکرین چه وزنی را می تواند تحمل کند؟

حداکثر بار مجاز تاورکرین

علت سقوط نکردن تاورکرین

طراحی پایه تاور برای چرخش

رعایت نکات ایمنی در هنگام استفاده از تاورکرین

موارد بازرسی جرثقیل برجی (Tower Crane)

بازرسی فنی جرثقیل های برجی (Tower Crane)

آزمون غیرمخرب (NDT) مورد نیاز براساس دوره زمانی

تاور کرین چگونه کار می کند؟

1-معرفی چگونگی کار تاور کرین:

2-قسمت هایی از یک تاور کرین

3-جرثقیل چه مقدار وزنی را می تواند جابجا کند؟

موارد ایمنی جرثقیل های برجی (تاور کرین)

آموزش بازرسي فني جرثقيلها

2- انواع جرثقيلها :

1-4 قلابها :

2-4 كابل فولادي :

3-4 قرقره واستوانه كابل فولادي:

5-4 ترمز ها و اتصالات:

6-4 زنجيرهاي بار و اتصالات ( Hoist Chains) :

7-4 محورها و ميله ها:

8-4 چرخها ، دنده ها و چرخ دنده ها:

9-4 ريل ها و اتصالات :

10-4 اسكلت فلزي :

11-4 وسائل بازدارنده و ضربه گيرها:

12-4 واحد مغناطيس و اتصالات :

13-4 كليدهاي ايمني:

14-4 آزمايش بار:

 4- بازرسي جرثقيلهاي سقفي ( برقي و دستي )

1-بازرسي اوليه و حين نصب :

2-بازرسي دوره اي :

متعلقات جرثقیل:

 قطعات گردان شامل:

قلاب دستگاه:

جکهای تعادل(OUT RIGGER):

نکات ایمنی کار با دستگاه جرثقیل عبارتند از:

آشنایی با اصطلاحات باربرداری

مرکز ثقل:

ظرفیت باربرداری جرثقیل

2)تعادل و استقرار جرثقیل

منابع

برای خرید این محصول شمـاره موبایل و ایـمیل خـود را وارد کنـید به صـفحه بانک وصل خواهید شد . پس از پرداخت لینک دانلود نمایش داده خواهد شد
تضمین پشتیبانی محصول
پشتیبانی 24 ساعته

پس از پرداخت محصول محصول هم قابل دانلود می باشد و هم لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می گردد

ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن ایمیل، این قسمت را خالی رها کنید

درصورت داشتن هرگونه سوال و مشکل در پروسه خرید می تواید با پشتیبانی تماس بگیرید

سوالات و نظر شما در مورد این محصول