در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از مقالات و پروژه های موجود در سایت هستید که به اشتباه در این سایت قرار داده شده با پشتیبانی سایت تماس بگیرید تا فایل شما بسرعت حذف شود

دانلود آزمایش تعیین زمان گیرش و مدت زمان گرفتن سیمان

پیشنهاد به دوستان
کد محصول: 1188
قیمت رایگان
 
توضیحات محصول

هدف آزمایش : 

مصالح آزمایش :

1-  500 گرم سیمان مورد نظر، 2-  آب مورد لزوم (با توجه به آزمایش خمیر نرمال ) ،

وسایل آزمایش :  

1- ترازو با دقتی معادل یک گرم ، 2- شیشه مدرج دارای ظرفیت حداقل 150 تا 200 میلی لیتر، 3- دستگاه ویکات (vicat) با سوزن به قطر یک میلی متر و طول 5 سانتی متر که وزن آن با قسمت متحرک 300 گرم می باشد ، 4- قالب مخروط ناقص دستگاه ویکات برای تهیه نمونه و صفحه زیر آن به شرحی که در آزمایش خمیر نرمال گفته شد ، 5- دستگاه مرطوب نگهدارنده نمونه آزمایش.

روش آزمایش :                                                    

ابتدا مقدار 500 گرم سیمان را روی شیشه ریخته و سپس وسط آن را گود کرده و آب مورد نیاز را وسط سیمان میریزیم . سپس آن را با هم مخلوط کرده تا خمیری کاملا یکدست به وجود آید . البته این کار را می توانستیم با دستگاه مخلوط کن نیز انجام دهیم . بعد از این که خمیر آماده شد آن را  چند بار بین دولت جا به جا می کنیم که البته در روش استاندارد آزمایش 6 مرتبه ذکر شده است ، در صورتی که این عمل را با دست انجام می دهیم باید توجه داشته باشیم که دما باید حدود 25 درجه باشد. در انتها خمیر را داخل قالب میریزیم و طوری به اطراف قالب مخروط ناقص می زنیم که گوشه های قالب پر شود بعد از آن ما این نمونه را باید در دمای 25 درجه سانتی گراد و به مدت 30 دقیقه در نقطه ای با رطوبت بگذاریم که البته ما در این ازمایش حدود 40 دقیقه در اتاق آزمایشگاه گذاشتیم و بعد از آن زیر دستگاه ویکات گذاشتیم و سوزن ویکات را سطح بالایی قالب تنظیم کردیم که در واقع مقدار نفوذ سوزن در خمیر را به ما می دهد و به همین ترتیب 10 دقیقه بعد یعنی در دقیقه 50 و دقیقه 60 هم این عمل را انجام دادیم و اعداد حاصل را در جدولی یادداشت کردیم.

 

logo-samandehi

تایید