آزمایش ساختن بتن و انجام آزمابش میکانیکی روی آن

کد محصول: 1186
قیمت: رایگان
توضیحات محصول

نام آزمایش :  آزمایش ساختن بتن و انجام آزمابش میکانیکی روی آن  

هدف آزمایش :

تعیین میزان مقاومت فشاری بتن و بدست آوردن رابطه ای بین سن بتن و میزان مقاومت فشاری آن

مصالح لازم  :

شن ، ماسه ، سیمان ، آب که مقدار آنها بعدا محاسبه خواهد شد.

وسایل آزمایش :

1- الکهای استاندارد لازم برای دانه بندی ،2- ترازو برای وزن کردن شن و ماسه و سیمان ، 3- سه عدد قالب که باید قبلا آنها را کاملا تمیز کرد و جدار داخلی آنرا خوب گریس کاری نمود . 4- دستگاه لرزاننده (شوک)

شرح آزمایش :

هر گروه باید شن و ماسه را به اندازه ای که محاسبه خواهند کرد دانه بندی نموده و با نسبتهای مختلف سیمان و آب بتن تهیه نمایند و آنرا در قالب ها ریخته و متراکم نمایند . این نمونه ها را پس از 24 ساعت باز نموده و در داخل آب قرار دهند . هفته اول دوبار و هفته های بعد یکبار آب ظرف باستی عوض شود در غیر این صورت از مقاومت بتن کاسته خواهد شد این نمونه ها را باید در سنین 7 ، 14 و 28 روزه توسط پرس (جک)هیدزولیکی شکست میزان مقاومت فشاری آنه را از تقسیم میزان نیروی میکانیکی اعمال شده از جانب جک بر سطح مقطع یا سطح تماس نمونه با جک بدست آورد .

نکات آزمایش :

نمونه های بتن را یک ساعت قبل از آزمایش از آب خارج نموده و آنها را وزن نمایید تا بتوان وزن مخصوص آنها را بدست آورد و در موقع مقایسه مقاومت نمونه ها بهتر بتوان نتیجه گیری کرد . آزمایش فشاری توسط پرس هیدرولیکی 300 تنی آزمایشگاه انجام می گیرد . لازم است بین فکین پرس و نمونه بتنی مقوا قرار داده شود .

دانلود رایگان
پسورد: www.irandac.com
سوالات و نظر شما در مورد این محصول