کار تحقیقی تخديش سكه قلب سكه

کد محصول: 1108
قیمت: 19,000 تومان
تعداد صفحات 22
فرمت: word
توضیحات محصول

چكيده:

منظور از مخدوش کردن ان است که کسی با استفاده از وسایل برقی مثل مته یا وسایل شیمیایی مقداری از فلز گرانبهای موجود در سکه را جدا کرده تا فلز جدا شده را مورد استفاده قرار دهد یابفروشدتخدیش کردن سکه به قصد تقلب باشدکم کردن مسکوک طلا توسط زرگر برای ساخت یک گردنبند به دلیل فقدان قصد تقلب جرم نیست.در اين تحقيق بر آن هستيم كه اين موضوع را مورد بررسي قرا دهيم.

كليدواژه:

تخديش،سكه،تقلب

مقدمه:

یکی از مصادیق جرایم علیه نظام اقتصادی‌ کشور،دخل و تصرف متقلبانه در سکه رایج‌ داخلی یا خارجی به گونه‌ای است که شرایط مورد نظر قانونگذار محرز شده باشد.بطور کلی در سایه تأمین آسایش عمومی در یک‌ جامعه،افراد آن در روابط متقابل از اعتماد و اطمینان بیشتری برخوردار شده و روابط با دیگران را فراهم می‌سازند.در نتیجه آسایش‌ عمومی ایجاب می‌نماید که معاملات و خرید و فروش مسکوکات اعم از طلا و نقره و یا مسکوکات رایج دیگر از هر گونه تقلب و دستکاری و مخدوش شدن مصون بمانند.سکه به پولهایی اطلاق می‌شود که با عیار مخصوص و وزن معلوم از فلزات قیمتی مانند طلا و نقره و یا فلزهای عادی نظیر مس یا برنج‌ یا نیکل و یا مخلوطی از آنها به صورت آلیاژ ساخته می‌شود.امتیاز ضرب سکه به موجب‌ قانون با خود دولت است و افراد عادی جامعه‌ و یا موسسات خصوصی حق ضرب سکه را ندارند. در جمهوری اسلامی ایران حق‌ امتیاز ضرب سکه به موجب قانون مسکوکات‌ طلا مصوب سال 1337 فقط در انحصار دولت‌ است که توسط بانک مرکزی جمهوری‌ اسلامی ایران صورت می‌گیرد.در واقع‌ برگردانیدن،وارد کردن،واژگون ساختن‌ چیزی از دیگر معانی این کلمه است و در زبان‌ فارسی به معنای زر و سیم ناسره هم گفته‌ می‌شودو سکه شیئی است که با آن پول‌ فلزی ضرب کنند و پول فلزی سکه خورده را گویند.بدین ترتیب می‌توان نتیجه گرفت که واژه‌ تقلب  و تخديش همواره در برابر سکه واقعی‌ و اصیل رایج داخلی و خارجی به کار رفته‌ و شامل هر نوع شبیه سازی و یا مخدوش کردن‌ آن می‌باشد.

 روش تحقيق:

تحقيق فوق به صورت كتابخانه اي انجام شد است.

مبحث اول:كليات

گفتار اول:تاريخچه

مبحث دوم:اركان جرم تخديش سكه

گفتار اول :رکن قانونی

گفتار دوم:رکن مادی

بند اول:مرتکب جرم

بند دوم:فعل مرتکب

بند سوم:موضوع جرم

بند چهارم:بررسي دقيقتر جرم مخدوش کردن

گفتار سوم:داخل کردن سکه مخدوش به کشور

گفتار چهارم :رکن معنوی

نتيجه گيري:

منابع و مراجع:

این مطلب توسط پرتال دانشجویی ایران داکیومنت تهیه و تنظیم شده است و طبق ماده 25  قانون جرائم رایانه ای هرگونه انتشار و فروش این مطلب در سایر سایتها جرم محسوب می شود و پیگرد قانونی دارد .

برای خرید این محصول شمـاره موبایل و ایـمیل خـود را وارد کنـید به صـفحه بانک وصل خواهید شد . پس از پرداخت لینک دانلود نمایش داده خواهد شد
تضمین پشتیبانی محصول
پشتیبانی 24 ساعته

پس از پرداخت محصول محصول هم قابل دانلود می باشد و هم لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می گردد

ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن ایمیل، این قسمت را خالی رها کنید

درصورت داشتن هرگونه سوال و مشکل در پروسه خرید می تواید با پشتیبانی تماس بگیرید

سوالات و نظر شما در مورد این محصول