کار تحقیقی بررسي قوانين و مقرات ايران در مورد آلودگي دريا

کد محصول: 1105
قیمت: 34,000 تومان
تعداد صفحات 36
فرمت: word
توضیحات محصول

چكيده:

محيط زيست درياها موضوعي است كه هر چنداز ديرباز مورد توجه بشر و اجتماعات گوناگون انساني بوده است؛ اما به اهميت و جايگاه والاي آن همانند امروز عنايت نشده است و اكنون نيز آن چنان كه بايد مورد حمايت و حفاظت قرار نگرفته است. در چند دهه گذشته، به ويژه چند سال اخير، به تدريج آگاهي مردم جهان درباره خطراتي كه محيط زندگي آنان را تهديد مي‌كند، فزوني يافته. در همين راستا، انجمن‌ها و گروه‌ها و سازمان‌هاي طرفدار محيط زيست درياها تشكيل شدند و به گونه فعال و مستمر با علل و عوامل مخرب زيست محيطي به مبارزه برخاستند. اين تشكيلات موسوم به سبزها و يا صلح سبز و مانند آن تلاش مي‌كنند تا توجه مردم جهان را بيش از پيش به واقعيات زيست محيطي و لزوم حمايت از آن در جهت حفظ و استمرار نسل بشر و ديگر موجودات و منابع طبيعي موجود جهان، جلب كنند. در ايران نيز، از چندي پيش اين اقدامات آغاز شده است و بايد همواره بر گستره آن افزوده شود تا جايي كه تلاش آنان در كنار كوشش‌هاي ديگر مسئولان و مبادي ذي‌ربط قانوني، قضايي و اجرايي و هم گاهي طبقات گوناگون اجتماعي، منجر به كاهش هر چه بيشتر آلودگي‌هاي زيست محيطي دريا و آب ها و افزايش بهبود و بهسازي محيط زيست كه در بهداشت محيط و سلامت آن، به ويژه تندرستي مردم، اثر و افرو عميق دارد؛ گردد. در اين تحقيق بر آن هستيم كه قونين مربوط به آلودگي درياها را مورد بررسي قرار دهيم.

كليد واژه:

آلودگي،محيط زيست،دريا،قوانين

مقدمه:

اهميت درياها و اقيانوس ها در حمل و نقل، تامين انرژي ، برخورداري از منابع عظيم معدني و سهم آنها در برقراري توازن زيست محيطي بر همگان آشكار است ؛ ليكن اين بخش مانند ساير بخش هاي محيط زيست، قرباني بهره برداري سوء انساني شده است. استفاده از آب ها در نتيجه افزايش سريع جمعيت و صنعتي شدن جوامع ، بسيار متنوع بوده و گسترش يافته است . اين بهره برداري اغلب بدون ملاحظه ظرفيت و توان اين بخش از محيط زيست صورت مي گيرد و تا مدت ها، حتي تمهيداتي مؤثر و مناسب براي حفاظت از آن انديشيده نشده بود . وسعت جغرافيايي آب ها ( نسبت به مناطق خشكي ) و فقدان قدرتي فرا ملي در حمايت از اين اكوسيستم، عامل اساسي در تخريب محيط زيست درياها در اثر استفاده بشر بوده است. همچنين تنوع جغرافيايي مناطق مختلف دريائي جهان و كثرت و گونه گوني منابع آلاينده دريائي ، خود باعث پيچيدگي مسئله شده و بر تلاش هائي كه جهت استفاده درست و منظم از آب ها و اقيانوس ها صورت گرفته، تاثير منفي داشته است . با وجود اين ، وجه ديگر پيشرفت علم و تكنولوژي مبرهن ساختن خطرات استفاده بي رويه از اقيانوس ها و درياها بوده كه از اوايل قرن بيستم تلاش هاي مختلفي را براي كنترل آلودگي و حمايت از محيط زيست دريائي باعث شده است .

چكيده:

كليد واژه:

مقدمه:

مبحث اول:بررسي آلودگي درياها و قوانين مربوط به آن در دنيا

گفتار اول:مروري تاريخي بر حقوق بين الملل درياها و حفاظت از محيط زيست دريائي

گفتار دوم : آزادي درياها و حمايت از محيط زيست دريائي

بند اول:ماهيت تعهدات ، تعهد به فعل و تعهد به نتيجه

گفتار سوم: منابع آلاينده درياها

بند اول:منابعي كه درياها و اقيانوسها را آلوده مي كنند

بند دوم:مبارزه عليه آلودگي آبها

گفتار چهارم:حقوق بين الملل درياها و مبارزه با منابع آلودگي:

بند اول:تخليه مايعات و فضولات

گفتار پنجم:آلودگي ناشي از منابع مستقر در خشكي

گفتار ششم:نظام حقوقي حفاظت محيط زيست دريائي از آلودگي

بند اول: كنترل آلودگي ناشي از منابع خشكي

بند دوم:كنترل آلودگي نفتي در درياي خزر

مبحث دوم:بررسي آلودگي درياها در حقوق و قوانين ايران

گفتار اول:تاريخچه قانونگذاري

گفتار دوم: عناصر تشکیل دهنده جرایم تهدید علیه بهداشت عمومی وآلودگی دريا

بند اول:عنصرقانونی

1-ماده 688 قانون مجازات اسلامي

بند دوم: آلودگي آب

بند سوم:عنصر مادی

1- رفتار مرتكب

2-فعل

3-ترك فعل

4-موضوع جرم

بند چهارم: وسيله

گفتار سوم:قانون مجازات اسلامی ومسایل زیست محیطی

گفتار چهارم:تعيين مجازات آلوده کردن دریاها ورودخانه‌ها به مواد نفتی

نتيجه گيري:

منابع و مأخذ:

این مطلب توسط پرتال دانشجویی ایران داکیومنت تهیه و تنظیم شده است و طبق ماده 25  قانون جرائم رایانه ای هرگونه انتشار و فروش این مطلب در سایر سایتها جرم محسوب می شود و پیگرد قانونی دارد .

برای خرید این محصول شمـاره موبایل و ایـمیل خـود را وارد کنـید به صـفحه بانک وصل خواهید شد . پس از پرداخت لینک دانلود نمایش داده خواهد شد
تضمین پشتیبانی محصول
پشتیبانی 24 ساعته

پس از پرداخت محصول محصول هم قابل دانلود می باشد و هم لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می گردد

ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن ایمیل، این قسمت را خالی رها کنید

درصورت داشتن هرگونه سوال و مشکل در پروسه خرید می تواید با پشتیبانی تماس بگیرید

سوالات و نظر شما در مورد این محصول