کار تحقیقی بررسی انتخابات ریاست جمهوری کشور ایران و امریکا

کد محصول: 1094
قیمت: 25,000 تومان
تعداد صفحات 25
فرمت: word
توضیحات محصول

چكيده :

دراین نوشته قصد داریم که انتخابات ریاست جمهوری را در دو کشور ایران و امریکا به تجزیه و تحلیل گذاشته و با یکدیگر تطبیق نمائیم .اما قبل از هر چیز باید موضوع بحث را توصیف کنیم تا دچار سردرگمی در طول بحث نشویم و ازمحدوده موضوع فراتر نرویم . همچنین با تشریح و تعریف موضوع نوشتار ، خواننده گرامی نیز هدف نوشتار را به خوبی شناخته و آمادگی ذهنی برای ورود به بحث را پیدا خواهد کرد . بنابراین در تشریح موضوع نوشتار باید بدانیم هدف از مطالعه تطبیقی چیست و گذری اجمالی بر انواع قوه مجزیه و ویژگی های آن داشته باشیم و سپس به بحث اصلی ورود کنیم .هدف از مطالعه تطبیقی چیست ؟ حقوق تطبیقی یکی از شعبات علم حقوق است که وظیفه آن مطالعه و بررسی حقوق دو یا چند کشور و تعیین اشتراک و افتراق آنها به منظور توسعه و تکامل علم حقوق می باشد .

مقدمه:

انتخابات به عنوان یکی از مهم ترین اشکال مشارکت سیاسی شهروندان یک کشور در دموکراسی ها مطرح بوده.در جریان این فرایند مهم مردم از طریق رای خود نماینده یا نمایندگانی را بر می گزینند اما چگونگی انجام این فرایند و حتی چگونگی ورود به انتخابات در کشورها و دموکراسی های مختلف، متفاوت است.بررسی تطبیقی نظام انتخاباتی در ایالات متحذۀ آمریکا و جمهوری اسلامی ایران نیاز به کار تحقیقی و پژوهشی بسیار گسترده ای دارد و از آنجایی که سیستم ادارۀ حکومت از لحاظ شکلی در ایالات متحده با جمهوری اسلامی متفاوت است و یکی ریاستی و دیگری نیمه ریاستی-نیمه پارلمانی است، کار را مشکل می کند همچنین اساساً این دو کشور از نظر جایگاه مدنی و مشارکت سیاسی مردمانشان کاملا متفاوت هستند.آمریکا کشوری است توسعه یافته که در آن نهادهای مدنی و احزاب کاملاً شکل گرفته و مشارکت سیاسی و دموکراسی حداکثری برقرار گردیده اما کشور ایران جهان سومی است و براساس شرایط توده ای حرکت می کند و مفاهیمی مانند جامعۀ مدنی و دموکراسی به معنای علمی آن اساساً بی مفهوم است و این مسئله باعث شده که جایگاه انتخابات در ایران متزلزل شود.انتخابات در ایالات متحده عامل مشروعیت بخش است و از آنجایی که به اوج توسعۀ یافتگی خود نزدیک می شود در نتیجه مردم به یک بی تفاوتی سیاسی رسیده اند و عملاً درصد مشارکت در رای گیری ها پایین آمده  که یکی از دلایل آن نهادینه شدن احزاب در میان مردم است. اما در جمهوری اسلامی با توجه به درصد بالای رای دهی اما عملا رای مردم بر سرنوشتشان کم اثر بوده و نظام از حضور مردم دراین قبیل صحنه ها برای مصارف خارجی و در برابر بیگانگان استفاده می کند همچنین نظام رای مردم را عامل مقبولیت می داند و نه مشرعیت که این خود جای بحثی طولانی را در رابطه با نقش انتخابات در ایران  دارد.لذا در پی این اختلافات و گستردگی نظام انتخاباتی این دو کشور در این  پژوهش مختصراً به شیوۀ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به لحاظ شکلی پرداخته شده است.

سوالات تحقيق:

آيا بين نظام انتخاباتي ايران و آمريكا رابطه وجود دارد؟

فرضيات تحقيق:

بين ساختار انتخاباتي ايران و آمريكا رابطه مستقيم وجود دارد..

چكيده

مقدمه

فرضيات تحقيق:

سوالات تحقيق:

مبحث اول:انواع قوه مجری

مبحث دوم: شرایط کاندیداهای ریاست جمهوری

گفتار اول :  شرایط کاندیداهای ریاست جمهوری در ایران

گفتار دوم : شرایط کاندیداهای ریاست جمهوری در آمریکا

مبحث سوم : نحوه گزینش کاندیداهای ریاست جمهوری

گفتار اول : چگونگی تعیین صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری در ایران            

گفتار دوم : چگونگی تعیین صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری در آمریکا          

مبحث چهارم : نحوه برگزاری انتخابات ریاست جمهور

گفتار اول : چگونگی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران

گفتار دوم : چگونگی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا

نتیجه گیری

منابع

این مطلب توسط پرتال دانشجویی ایران داکیومنت تهیه و تنظیم شده است و طبق ماده 25  قانون جرائم رایانه ای هرگونه انتشار و فروش این مطلب در سایر سایتها جرم محسوب می شود و پیگرد قانونی دارد .

برای خرید این محصول شمـاره موبایل و ایـمیل خـود را وارد کنـید به صـفحه بانک وصل خواهید شد . پس از پرداخت لینک دانلود نمایش داده خواهد شد
تضمین پشتیبانی محصول
پشتیبانی 24 ساعته

پس از پرداخت محصول محصول هم قابل دانلود می باشد و هم لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می گردد

ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن ایمیل، این قسمت را خالی رها کنید

درصورت داشتن هرگونه سوال و مشکل در پروسه خرید می تواید با پشتیبانی تماس بگیرید

سوالات و نظر شما در مورد این محصول