کار تحقیقی اثبات نسب به وسيله آزمايش ژنتيك

کد محصول: 1086
قیمت: 42,000 تومان
تعداد صفحات 60
فرمت: word
توضیحات محصول

چكيده:

بدن انسان بالغ بر 100 تریلیون سلول دارد که نسخه های مشابهی شامل تمامی اطلاعات ژنتیکی فرد در تک تک آنها وجود دارد و با دانش ژنتیک، چنانچه تنها یک سلول در اختیار باشد از روی اطلاعات آن می توان هویت شخص را تشخیص داد. دانش ژنتیک در مسائل مربوط به باستان شناسی،تعیین جنسیت، مهندسی ژنتیک و اصلاح نژادی، مسائل حقوقی نظیر اثبات نسب و نیز ردیابی مجرمین بسیار پر کاربرد می باشد. نکته کلیدی در تشخیص هویت ژنتیک آن است که ژنهای هیچ دو فردی به هم شبیه نیست (بر این اصل که محتوای ژنتیک افراد شبیه هم نیست دو استثنا وجود دارد: استثنای اول مربوط به دوقلوهای همسان است که منشأ تک تخمی دارند.استثنای دوم که البته هنوز بر اساس اطلاعات رسمی وجود خارجی نیافته است لکن به لحاظ علمی و تئوری هیچ مانعی جهت عملی شدن آن وجود ندارد، مسأله همانند سازی انسان است. توضیح آنکه در همانند سازی با استفاده از یک سلول سوماتیک و انتقال آن به هسته یک سلول تخمک و باروری آن می توان افرادی کاملاً مشابه با فردی که هسته سلول از وی گرفته شده است، به وجود آورد . این آزمایش امروزه در جهان و از جمله در ایران بر روی حیوانات مختلف با موفقیت انجام شده است .).بنابراین اثر بیولوژیک هر فرد مختص اوست و چنانچه در صحنه جرم آثاری بر جای مانده باشد می توان از طریق پردازش آن به ....هویت صاحب آن پی برد. بدیهی است که در این زمینه تأسیس بانکی موسوم به بانک اطلاعات ژنی که حاوی اطلاعات و ژنتیک افراد باشد بسیار سودمند خواهد بود.در اين تحقيق بر آن هستيم اثبات نسب از طريق آزمايش ژنتيك ر مورد بررسي قرار دهيم.

مقدمه:

روش تشخیص هویت ژنتیک روش نوین و کارساز به عنوان جلوه ای از علوم زیست شناسی در حقوق، مورد توجه کشورهای پیشرفته قرار گرفته است. این روش در آئین دادرسی کیفری نقش دلیل اثبات دعوی را ایفا می کند که در زمره دلایل عینی به شمار می رود. نتایجی که از آزمونهایDNA در مراحل مختلف تحقیقات مقدماتی و دادرسی به قضات ارائه می گردد بسیار موثق است. به نحوی که در صورت تعارض نتایج آن با ادله سنتی می توان صحت ادله سنتی را رد یا مورد تردید جدی قرار داد.از طرفي نسب ماهيتي است انتزاعي كه از امري تك.يني يعني پيدايش يك انسان از نطفه انساني ديگر انتزاع مي گردد كه در واقع بيانگر هويت  هر فرد و تعيين كننده رابطه ي او با افراد خانواده خود و سايرين بر مبناي آثار شرعي و حقوقي مترتب بر آن است.با توجه به نقش اساسي نسب در حفظ بنيان خانواده و ثبات نسل ها و در مقابل آثار سوء خدشه پذيري آن به لحاظ دعاوي واهي،در بر هم زدن آرامش و حريم عفت خانواده از اهميت فوق العاده اي در هر نظام حقوقي برخوردار است.فقه اماميه و به تبع آن قانون مدني نيز از اين امر مستثنا نمي باشد و خصوصا با توجه به دشواري اثبات نسب پدري به لحخاظ مخفي بودن منشا آن راههايي را به طور خاص جهت اثبات آن مهم  تعيين نموده اند كه مهمترين آن اماره فراش مي باشد كه استناد به آن مدعي را از دلايل ديگر كفايت مي كند ،هر چند منعي از جهت آوردن دليل مخالف به آن در قانون مدني وجود ندارد .در هر حال اهتمام شارع در مسئله نسب بر حفظ و اثبات آن است.

چكيده

كليد واژه

مقدمه

اهميت و ضرورت تحقيق

پيشينه تحقيق

فصل اول:كليات

مبحث اول: اصل و نسب

گفتار اول:اقسام نسب

بند اول:نسب قانونی

بند دوم:نسب در حکم قانون

بند سوم:نسب غیر قانونی

گفتار دوم:آثار قانونی نسب

گفتار سوم:انواع نسب

گفتار چهارم:روش قانون برای اثبات نسب

بند اول:نسب ناشی از شبهه

گفتار پنجم:بررسی احکام نسب

گفتار ششم:بررسی احکام انواع نسب

مبحث دوم:علم ژنتيك

گفتار اول:علم ژنتيك

گفتار دوم:ماهیت مولکولی DNA

گفتار سوم:استفاده از اطلاعات ژنتیکی

بند اول:ذخیره سازی اطلاعات ژنتیکی

بند دوم:جمع آوری اطلاعات ژنتیکی

بند سوم:پردازش اطلاعات ژنتیکی

فصل دوم:اثبات نسب با آزمايش ژنتيك

مبحث اول: همکاری علم ژنتیک دراثبات ابوت یا نسب

گفتار اول:بررسي آزمايشان ژنتيكي مختلف در تعيين نسبيت

بند اول:آزمونDNA  

گفتار دوم:آزمون PCR

بند اول:مراحل PCR

بند دوم:ادامه PCR بعد از چرخه اول

بند سوم:کاربردهای مهم PCR

بند چهارم:تشخیص بیماریها

مبحث دوم:اثبات نسب با آزمايشهاي متفاوت DNA

گفتار اول:نمونه گیری از پرزهای جفتی جنین (CVS )

گفتار دوم:تکنیک RFLP  

بند اول:آنزیمهای‌ محدودگر

گفتار سوم:کاربرد تعيين هويت يا انگشت نگاري دي ان آ (DNA)

بند اول :انگشت نگاري ژنتيکي (Genetic Finger printing)

بند دوم:انگشت نگاري ژنتيکي در پزشکي قانوني

بند سوم:انگشت نگاري ژنتيک در مسايل حقوقي

بند چهارم:انگشت نگاري دي ان اي براي تعيين جنسيت

گفتار چهارم:رابطه‌ ابوت‌ و بنوت  و احراز آن بواسطه انجام  آزمايش D.N.A با بررسي  پرونده

گفتار پنجم:اثبات نسب با آزمايش گروه خون

گفتار ششم: نسب در حالت مادر جانشين

نتيجه گيري:

منابع و مراجع:

این مطلب توسط پرتال دانشجویی ایران داکیومنت تهیه و تنظیم شده است و طبق ماده 25  قانون جرائم رایانه ای هرگونه انتشار و فروش این مطلب در سایر سایتها جرم محسوب می شود و پیگرد قانونی دارد .

برای خرید این محصول شمـاره موبایل و ایـمیل خـود را وارد کنـید به صـفحه بانک وصل خواهید شد . پس از پرداخت لینک دانلود نمایش داده خواهد شد
تضمین پشتیبانی محصول
پشتیبانی 24 ساعته

پس از پرداخت محصول محصول هم قابل دانلود می باشد و هم لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می گردد

ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن ایمیل، این قسمت را خالی رها کنید

درصورت داشتن هرگونه سوال و مشکل در پروسه خرید می تواید با پشتیبانی تماس بگیرید

سوالات و نظر شما در مورد این محصول