پاورپوینت خشک کردن انجمادی تحت خلاء (پودر لیمو)

کد محصول: 1047
قیمت: 15,000 تومان
فرمت: پاورپوینت
تعداد اسلاید: 21
توضیحات محصول

مقدمه

خشک کردن انجمادی تحت خلاء یکی از بهترین روشهای خشک کردن بوده ومحصول نهایی را با بالاترین کیفیت در مقایسه با سایر روشهای خشک کردن تولید میکند.از آنجاییکه محتوی رطوبت محصولات و دمای پروسه کاهش یافته بیشتر خرابی ها وو فعالیتهای میکروبی کاهش میبابد.بنابراین با استفاده از این تکنولوژی می توان به دو عامل محافظت و بالا بردن ارزش غذایی دست یافت.در این مقاله خشک کردن انجمادی لیمو و خشک کردن در یک فرآیند پیوسته شرح داده شده است.لیمو در تایلند یک محصول کشاورزی اقتصادی است که برای بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار میگیرد.ترکیب با مواد غذایی ،استفاده دارویی بعنوان ضد سرطان،داروی تب بر،ااستفاده در کمبود ویتامین C  وتصفیه خون کاربرد دارد مدت تولید لیمو بنا به دلایلی فقط 4 ماه است.بنابراین تولید پودر لیمو و استفاده از آن در تمام فصول سال امری توجیه پذیراست.

اصول خشک کردن انجمادی تحت خلاء

خشک کردن اولیه

دما وفشار

پمپ خلاء

انرژی (گرما)

خشک کردن ثانویه

بعد از این که خشک کردن اولیه کامل شد و یخ تصعید شد ،هنوز رطوبت کمی درمحصول باقیمانده به اندازه 7 -8 در صد است که در ادامه لازم است در دمای گرمتر برای کاهش رطوبت باقیمانده به اندازه مطلوب استفاده شود.خشک کردن ثانویه معمولا  1/3  تا 1/2 مدت زمان مورد نیاز برای خشک کردن اولیه بکار گرفته میشود.

مواد وروش

لیمو بصورت عصاره لیمو خرد و له شده وبه آن Na Nco3  2 درصد افزوده شد به اندازه وزن عصاره لیمو.این محلول تحت فشار کاهش یافته گازهایش خارج شده و در دمای اتاق نگهداری میشود.

تجهیزات

سیستم خنک کننده دارای توان خنک کنندگی KW 3 است که متشکل از بخش کندانسور با توان سرد کردن هوا (دمای خروجی 35 تا 40 ) ،بخش اواپراتور (انتقال حرارت سطحی 10 متر مربع)  کمپرسور و شیر انبساط (با توان خنک کردن 3kw ) است.6 نمونه سینی در اندازه از قبل تعیین شده که بصورت یک لایه صاف در آن درآمده بودوظرفها ازجنس استیل ضد زنگ بوده که با لایه ای از پلی استایرین پوشیده شده است.

نتایج وبررسی

خشک کردن با انجماد محصولات غذایی در یک سیستم بسته

منابع

برای خرید این محصول شمـاره موبایل و ایـمیل خـود را وارد کنـید به صـفحه بانک وصل خواهید شد . پس از پرداخت لینک دانلود نمایش داده خواهد شد
تضمین پشتیبانی محصول
پشتیبانی 24 ساعته

پس از پرداخت محصول محصول هم قابل دانلود می باشد و هم لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می گردد

ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن ایمیل، این قسمت را خالی رها کنید

درصورت داشتن هرگونه سوال و مشکل در پروسه خرید می تواید با پشتیبانی تماس بگیرید

سوالات و نظر شما در مورد این محصول