پاورپوینت مگس سفيد گلخانه

کد محصول: 1004
قیمت: 25,000 تومان
فرمت محصول: پاورپوینت
تعداد اسلاید: 25
توضیحات محصول

محقق گرامی این محصول یک فایل پاورپوینت می باشد که شما قبل از خرید می توانید دموی محصول را از قسمت کاتالوگ دانلود کرده و مشاهده نمایید و سپس اقدام به خرید فایل پاورپوینت نمایید پس از خرید در صورت تمایل می توانید زمینه ، بک گراند و افکت اسلاید ها را بصورت دلخواه تغییر نمایید.

 مگس سفيد گلخانه

 

مگس سفید گلخانه حشره ای است با دامنه میزبانی بسیار وسیع که در حدود 250 گونه گیاه میزبان شامل گیاهان زراعی  زینتی  و علف های هرز برای ان شناسایی و معرفی شده است .این افت در مزارعه و گلخانه های شیشه ای پلاستیکی و پاسیو های منازل با مکیدن شیره نباتی گیاهانی چون توتون لوبیا سویا گوجه فرنگی بادمجان خیار فلفل بنت قنسول داوودی شمعدانی ایجاد خسارت نموده وبازار پسندی انها را کاهش میدهد این حشره در شرایط اب هوای گرگان و گنبد به همراه  در زاعت پنبه و همچنین روی علف هرز گاو پنبه مشاهد شده است .

حشرات کامل و مراحل نا بالغ این افت از شیره پرورده گیاه تغذیه و مقدار زیادی عسلک دفع میکند که با نشستن زرات گرد غبار  ونیز رشد قارچهای ساپرو فیت مانند کپک های سیاه روی این ماده مغذی از سطح فتوسنتز کننده گیاه کاسته شده و در نهایت منجر به افت کمی وکیفی محصول خواهد شد .

علاوه بر این حشرات کامل مگس سفید گلخانه به عنوان ناقل دو نوع ویروس گیاهی شناخته شده که از این طریق مشکلاتی را به خصوص در صیفی و سبزی کاری ها بو جود اورده است .

اصول كلي مديريت مبارزه تلفيقي با مگس سفيد گلخانه :

در محيطهاي بسته كشتهاي زير پوشش و گلخانه متناسب با نوع گياه شرايط آب و هوايي ويژه اي براي رشد رويشي و زايشي گياه فراهم ميشود كه در نهايت افزايش كميت و كيفيت محصول را در پي خواهد داشت .

آفت و بيماريهاي گياهي پس از راه يابي به چنين محيط هايي بدليل مصون ماندن از گزند عوامل نا مساعد جوي بشدت تكثير يافته و بحالت طغياني در مي آيند امروزه در مديريت مبارزه تلفيقي با آفات كشت هاي زير پوشش بعلت مصرف تازه خوري بسياري از محصولات گلخانه اي از قبيل خيار و گوجه فرنگي و نيز پيدايش افراد مقاوم به سموم شيمييايي در بين جمعيت آفات از روشهاي غير شيميايي بخصوص روش بيولوژيك استفاده مي شود .

يكي از اصول اوليه در مديريت مبارزه تلفيقي باآفات گلخانه اي رعايت اصول بهداشتي قرنطينه اي و نفوذ ناپذيري و ايزوله بودن محيط گلخانه است براي مثال با نصب توري مناسب در محل دريچه هاي تهويه هوا از ورود آفاتي چون مگس سفيد شته ها و مگسهاي مينوز جلوگيري مي شود و يا با ممانعت از ورود نشا و گياهان آلوده به محيط داخل گلخانه مي توان حداقل تنوع آفات و بيماريهاي گياهي را كاهش داد .  

خرید و دانلود فایل
برای خرید این محصول شمـاره موبایل و ایـمیل خـود را وارد کنـید به صـفحه بانک وصل خواهید شد . پس از پرداخت لینک دانلود نمایش داده خواهد شد
تضمین پشتیبانی محصول
پشتیبانی 24 ساعته

پس از پرداخت محصول محصول هم قابل دانلود می باشد و هم لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می گردد

ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن ایمیل، این قسمت را خالی رها کنید

درصورت داشتن هرگونه سوال و مشکل در پروسه خرید می تواید با پشتیبانی تماس بگیرید

سوالات و نظر شما در مورد این محصول