پاورپوینت کشاورزی آفت مينوزها

کد محصول: 1002
قیمت: 22,000 تومان
فرمت محصول: پاورپوینت
تعداد اسلاید: 29
توضیحات محصول

محقق گرامی این محصول یک فایل پاورپوینت می باشد که شما قبل از خرید می توانید دموی محصول را از قسمت کاتالوگ دانلود کرده و مشاهده نمایید و سپس اقدام به خرید فایل پاورپوینت نمایید پس از خرید در صورت تمایل می توانید زمینه ، بک گراند و افکت اسلاید ها را بصورت دلخواه تغییر نمایید.

مقدمه :

هدف از اين تحقيق آشنايي با مينوزها مي باشد . در اين مجموعه سعي شده تا اطلاعات كلي در مورد مينوزها جمع آوري در 3 قسمت مجزا ارائه شود :

بخش اول : كانون وميزبان مشخصات ، زيست شناسي ، سيكل زندگي  ، نحوه خسارت و پراكندگي و ... مربوط به مينوز لكه مارپيچ

بخش دوم : كانون زندگي ، ميزبان ؛ زيست شناسي ، سيكل زندگي در چند ميزبان ، نحوه خسارت مربوط به مينوز لكه كرد .

بخش سوم : روشهاي كنترل مينوزها 

زيست شناسي

اين آفت در نقاطي با ارتفاع حدود 2000 متر داراي سه نسل در ارتفاع 2200 داراي دو نسل و درنواحي مانند كرج چهار نسل در سال دارد . زمستان را به صورت شفيره داخل پيله زرد پوستكهاي تنه و شاخه هاي قطور درختان و داخل شكاف هاي موجود روي آنها ، محل انشعاب شاخه ها ؛ داخل علف ها ؛ روي برگهاي خشك ريخته شده درخت ميزبان و داخل شكافهاي موجود در خاك پاي درختان به سر مي برد . جفت گيري پروانه ها تقريبا بلافاصله بعد از خروج از پيله هاي شفيرگي آغاز و تخمريزي نيز به فاصله كوتاهي صورت مي گيرد .

تخم ها به صورت انفرادي ودر سطح زيرين برگها قرار داده مي شوند . تعداد تخم ها حداقل 33 و حداكثر 84 و متوسط 58 عدد مي باشد . دوره جنيني در نسلهاي مختلف متفاوت است . درنسلهاي تابستانه اين دوره در نقاط مرتفع(1950 متر) 12 تا 15 روز و دركرج 7 تا 10 روز مي باشد . 

مبارزه با مينوزها

اين آفت داراي دشمنان طبعيي متعددي است كه در برنامه تلفيقي بايد به آنها توجه داشت و يا جلوگيري از سم پاشي هاي بي رويه نسبت به حفظ و حمايت آنها اقدام نمود.

تعداد نسل هرچهار گونه در نقاط مشابه يكديگر است به عبارتديگر در نقاط بسيار مرتفع (2200 متري) همه آنها دو نسل  و در نقاط بينابيني (حدود 2000متر) همه آنها سه نسل و در مناقي شبيه كرج همه آنها چهار نسل در سال دارند . شروع و پايان نسلها در همه نقاط تحت بررسي تقريبا مشابه مي باشد .

با توجه به موارد فوق به اين نتيجه مي رسيم كه در زمينه مبارزه شيميايي بر عليه اين مينوزها مي توانيم مبارزه را بر اساس مهمترين آنها در منطقه برنامه ريزي نمود وهمه را به عنوان يك گونه تلقي نماييم . اصولا در مورد مينوزها و بر اساس تجارب ساليان اخيراگر مبارزه خوب انجام شود حتي در نقاطي با چارنسل حداكثر دو سم پاشي كافي خواهد بود 

 

خرید و دانلود فایل
برای خرید این محصول شمـاره موبایل و ایـمیل خـود را وارد کنـید به صـفحه بانک وصل خواهید شد . پس از پرداخت لینک دانلود نمایش داده خواهد شد
تضمین پشتیبانی محصول
پشتیبانی 24 ساعته

پس از پرداخت محصول محصول هم قابل دانلود می باشد و هم لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می گردد

ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن ایمیل، این قسمت را خالی رها کنید

درصورت داشتن هرگونه سوال و مشکل در پروسه خرید می تواید با پشتیبانی تماس بگیرید

سوالات و نظر شما در مورد این محصول